دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

بوک مارک چیست؟

بوک مارک چیست؟ در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم بوک مارک آشنا کنیم و نحوه بوک مارک کردن صفحات در مرورگرهای کروم و فایر فاکس را به شما آموزش دهیم.

مقدمه ای بر بوک مارک چیست؟
بوک مارک یا نشان کردن صفحات وب در مرورگرها ، روشی برای ذخیره کردن آدرس صفحات است تا بتوانیم در مراجعات بعدی به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشیم.امروزه همه مرورگرها از قابلیت ایجاد بوک مارک پشتیبانی می کنند.با توجه به اینکه در رابط کاربری مرورگرهای مختلف تفاوت اندکی وجود دارد ، به منظور ایجاد بوک مارک در اکثر مرورگرها می توان از آیکون ستاره شکلی که در نوار بالای صفحه قابل مشاهده است ، استفاده کرد.همچنین معمولا در مرورگرها امکان مدیریت و ویرایش بوک مارک ها هم وجود دارد.در ادامه به روش بوک مارک کردن صفحات در مرورگرهای کروم و فایر فاکس اشاره خواهیم کرد.

نحوه بوک مارک کردن صفحات در مرورگرهای کروم و فایر فاکس

همان طور که اشاره کردیم بوک مارک روشی برای نشانه گذاری صفحات است تا در فرصتی دیگر بتوان آن ها را مطالعه کرد.در واقع شما می توانید به جای کارهایی از قبیل کپی کردن آدرس صفحه ، یادداشت کردن یا … به راحتی آن ها را بوک مارک کنید.همچنین شما می توانید برای حفظ انضباط و جلوگیری از شلوغی در نوار بوک مارک ، در آن فولدرهایی با موضوعات دلخواه خود ایجاد کنید.

نحوه بوک مارک کردن در مرورگر فایر فاکس
شما می توانید با استفاده از دکمه های Cntr+D صفحه مورد نظر خود را در Firefox مارک کنید.

همچنین در روشی دیگر می توانید با کلیک روی علامت ستاره در کنار نوار آدرس مرورگر خود ، صفحه مورد نظر خود را بوک مارک کنید.البته در آپدیت جدید مرورگر فایر فاکس ، مسیر بوک مارک ها به Other Bookmarks تغییر کرده است.البته ممکن است این تغییر مورد پسند شما نباشد و ترجیح دهید بوک مارک ها در مسیر دیگری اضافه شوند.برای این منظور شما می توانید از افزونه Default Bookmarks Folder استفاده کنید.شما می توانید پس از دانلود این برنامه ، بوک مارک ها را در مسیرهای تعیین شده توسط خودتان اضافه کنید.

نحوه بوک مارک در مرورگر کروم....

برای مطالعه کامل این مطلب و مشاهده فیلم آموزشی حتما روی لینک زیر کلیک کنید...
https://webdaran.com/whats-the-bookmark/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آموزش، آموزش سایت، آموزش طراحی سایت، آموزش طراحی، آموزش ساخت سایت، آموزش دیجیتال مارکتینگ، آموزش بازاریابی، آموزش بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکتینگ، آموزش سئو، آموزش سئو سایت، آموزش بهینه سازی، آموزش بهینه سازی وب سایت، آموزش بهینه سازی موتور های جستجو،


تاریخ : ۱۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۲:۳۳ | نویسنده : امیر روزی طلب | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By blognama.ir:.