Array ( [type] => 8192 [message] => mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead [file] => /home/blognama/domains/blognama.ir/public_html/blog/tag.php [line] => 43 ) آموزش بهينه سازي

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

سئو داخلي سايت چقدر مهم است؟

سئو يك تكنيك فوق العاده براي جذب ترافيك بيشتر به سايت شما و افزايش رتبه ي آن در موتور هاي جستجو مي باشد. يكي از بخش هاص سئو، سئوي داخلي است كه اهميت بسيار زيادي براي سايت دارد.


سئو داخلي سايت چقدر مهم است؟
همه استراتژي هاي سئو بر پايه كسب بهترين رتبه ممكن، در موتورهاي جستجو بنا شده اند. براي رسيدن به اين هدف، هميشه سعي ميكنيم وبسايت هايي را توسعه داده و طراحي كنيم كه با الگوريتم هاي گوگل سازگار باشند. در واقع اگر قرار بود به ساده ترين شكل، سئو را توضيح دهيم، توضيح آن ميشد همين چند خطي كه الان بيان كرديم.
فاكتورهاي الگوريتم هاي گوگل كه باعث تعيين رتبه سايت شما ميشوند را ميتوان به دو دسته تقسيم كرد : فاكتورهاي On-Page يا داخلي و فاكتورهاي Off-Page يا خارجي. رعايت تعادل در انجام اين دو اصل باعث مي شود سايتي مانند سنجش به اين حد از موفقيت دست يابد. در مقاله مختصر امروز به بررسي تفاوت اين دو و اهميت On-Page SEO يا همان سئوي داخلي سايت خواهيم پرداخت و عوامل اصلي موثر در بهبود سئو داخلي سايت را بررسي خواهيم نمود.
سئو داخلي و سئو خارجي سايت

همه فاكتورهاي سئو داخلي سايت يا همان On-Page SEO به عناصر موجود در خود وبسايت شما بستگي دارند. از بين اين موارد ميتوان به پياده سازي فني و كيفيت كدنويسي سايت، ساختار و نما، محتوا و طراحي كاربر پسندانه ي سايت اشاره كرد.

از طرف ديگر، همه فاكتورهاي تعيين كننده در سئو خارجي سايت يا Off-Page SEO به موارد بيرون از وبسايت شما وابسته هستند. مثلا تعداد لينك هايي كه از سايت هاي ديگر دريافت كرده ايد و يا فعاليت هايي كه در شبكه هاي اجتماعي انجام ميدهيد. رعايت اصول سئو در سايت ساز شركتي اهميت بالايي دارد چرا كه سئو است كه شما را به فروش بيشتر مي رساند. در صورتي كه تمركز خود را روي سئوي خارجي قرار داده باشيد و به دنبال دريافت بك لينك هاي بيشتر به سايتتان باشيد، همواره بايد مرتبط بودن لينك هاي دريافتي با زمينه كاري خود را مد نظر داشته باشيد تا بتوانيد بهترين نتايج را در زمينه سئو و پديدار شدن در نتايج بالا تر جستجو، كسب كنيد.اهميت سئو داخلي يا On-Page SEO

سئو داخلي شامل مواردي است كه تحت كنترل شما هستند. وقتي شما صاحب يك وبسايت هستيد، ميتوانيد موارد فني و كيفيت محتواي خود را به طور كامل تحت كنترل خود داشته باشيد. بنابراين با توجه به امكان رفع هر نوع مشكل در زمينه سئوي داخلي، وقت گذاشتن روي اين بعد از سئو، اهميت فراواني دارد. ميتوان اينطور گفت كه وقتي شما سايتي با كيفيت و ارزشمند را راه اندازي كنيد، بدون شك ميتوانيد انتظار داشته باشيد كه در موتورهاي جستجو، رتبه مناسبي را كسب كنيد.

در اين رابطه اشاره به اين نكته بسيار جالب است كه بهبود سئوي داخلي، ميتواند به طور اتوماتيك به بهبود سئو خارجي سايت نيز منجر شود.اكثر سايت هاي مغتبر مانند ركنا با رعايت اين اصل به لينك يك گوگل دست يافتند. مثلا وقتي محتواي خوبي در سايت خود درج كرده باشيد، سايت هاي ديگر با اشتياق و علاقه به محتواي درج شده در سايت شما لينك خواهند داد و از آن به عنوان يك مرجع مناسب استفاده خواهند كرد.
اصول حائز اهميت و فاكتورهاي موثر در سئو داخلي سايت

به طور كلي در مبحث سئوي داخلي ميتوان به سه موضوع حائز اهميت اشاره كرد. رعايت اين سه موضوع ميتواند به شكل چشمگيري باعث بهبود رتبه وبسايت شما در نتايج جستجو شود. در ادامه به اين موارد اشاره خواهيم كرد:

كيفيت فني سايت

كيفيت كدنويسي سايت شما موضوعي بسيار مهم و حائز اهميت است. از طرف ديگر بهتر است مواردي مثل فايل robots.txt را در سايت خود بررسي كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه به صورت سهوي، از دسترسي خزنده هاي موتورهاي جستجو، جلوگيري به عمل نياورده باشيد.

اگر از وردپرس استفاده ميكنيد، كار شما در اين بخش نسبتا آسان است. وردپرس به صورت پيشفرض سازگاري بسيار خوبي با موتورهاي جستجو دارد. در اين زمينه براي افزايش كيفيت سايت خود و بهبود سئو ميتوانيد از افزونه اي مانند Yoast SEO نيز بهره بگيريد. در واقع در صورت به كارگيري وردپرس در كنار افزونه سئوي yoast بيشتر موارد عمومي مربوط به سئوي داخلي، در سايت شما به خوبي به اجرا در خواهد آمد و نيازي نيست كه نگران موضوع خاصي باشيد. توجه داشته باشيد كه اولين قدم اشتباه شما در سئو آخرين قدم شماست پس اگر علم و تجربه كافي در اين زمينه نداريد به شما پيشنهاد مي كنيم سئو خود را به شركت هاي معتبر بسپاريد براي مشاهده قيمت انجام اين امور نيز مي توانيد ليست تعرفه سئو سايت را با دقت مطالعه بفرماييد و بسته به نوع نياز هاي خود يكي از آنها را برگزينيد.

در ادامه ما توصيه ميكنيم كه هرچند اين روزها اكثر قالب ها از كيفيت لازم در كدنويسي بهره مند هستند اما در زمينه انتخاب قالب مناسب براي سايت خود هم دقت لازم را به خرج دهيد. هميشه قالبي را انتخاب كنيد كه ساختار كدنويسي مناسب و معتبري داشته باشد و از انتخاب قالب هاي سنگين كه باعث افزايش زمان بارگذاري سايت شما ميشوند نيز پرهيز كنيد.درج محتواي ارزشمند در سايت

دليل بازديد كاربران از سايت شما، وجود محتوايي است كه براي آنها داراي ارزش مطالعه و خواندن باشد. نه تنها كاربران شما، بلكه گوگل هم محتواي سايت شما را ميخواند و بر اساس كيفيت مطلب، رتبه شما را در نتايج جستجو تعيين ميكند. بنابراين براي درج محتواي ارزشمند در سايت خود وقت بگذاريد. اين موضوع براي سايت هايي مانند طرفداري بسيار مهم است چرا كه هدف اصلي مخاطب آنها مطالعه مطلب و متن است. اينكه شما هر روز در سايتتان مطلب درج كنيد ولي اين مطلب فاقد ارزش باشد اصلا شيوه مناسب و جالبي نيست. شايد بهتر باشد كه هر هفته تنها يك مطلب در سايتتان درج كنيد ولي مطلبي كه جهت انتشار در سايتتان انتخاب ميكنيد از كيفيت، محتوا و طول مناسب برخوردار باشد.
تجربه كاربري مناسب

هميشه سايتتان را با در نظر گرفتن تجربه كاربران از به كار گيري امكانات موجود در سايت، طراحي كنيد. كاربران بايد بتوانند سايت شما را درك كرده و از امكانات آن به آساني بهره بگيرند. گشت و گذار در سايت شما، جستجو و يافتن محتواي مورد نظر هر كاربر در سايت، ميبايست تا حد ممكن آسان باشد. و از همه مهم تر، همه اين موارد بايد با سرعت مناسب صورت بگيرد. اگر وبسايت شما از سرعت مناسبي برخوردار نباشد، كاربران از انتظار براي بارگذاري محتواي مورد نظرشان پشيمان شده و سايت شما را ترك خواهند كرد. اين اصل به خوبي در سايت مهرنيوز رعايت مي شود تا سرعت به شدت افزايش يابد و هيچ كاربري از دست نرود از طرفي ديگر اگر وبسايتتان را در نهايت زيبايي طراحي كرده باشيد ولي به كار گيري امكانات موجود در آن براي كاربران شما دشوار باشد، باز هم مخاطبين خود را از دست خواهيد داد.

بنابراين در طراحي سايت خود تا حد ممكن، خودتان را به جاي كاربر خود قرار دهيد. هر امكاني كه به وبسايت خود اضافه ميكنيد، از خودتان سوال كنيد كه آيا وجود اين امكان به سود كاربر شما خواهد بود؟ دقيقا با پرسيدن همين سوال و قرار دادن خودتان به جاي كاربر، هميشه ميتوانيد از كيفيت تجربه كاربري يا (UX) در سايتتان اطمينان حاصل كنيد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/12/21  | ۱۶ | نویسنده : digitalmarket |

طراحي فلت و طراحي متريال، چه تفاوت هايي بين اين دو نوع طراحي وجود دارد؟

اگر با مفاهيم طراحي سايت آشنا باشيد، مطمئنا در تمايز بين طراحي متريال و طراحي فلت دچار چالش خواهيد شد. طراحي متريال، زباني جديد در طراحي سايت است كه گوگل در يكي از كنفرانس هاي خبري خود آن را معرفي كرده است.

 

در روش طراحي سايت فلت تا حد امكان از سايه ها و گراديان رنگي استفاده نشده و اجزاي اصلي صفحه سايت با استفاده از رنگ هاي يك دست و درخشان در كنار فونت هاي خوانا به نمايش گذاشته مي شوند. 
اما به راستي چه تفاوت هايي بين اين دو شيوه طراحي وجود د ارد؟ كدام يك بر ديگري ارجحيت دارد؟ در حقيقت، يكي از نگراني هاي طراحان مبتدي، تشخيص به موقع تفاوت هاي ميان اين دو نوع سبك از طراحي مي باشد. در اين مقاله قصد داريم به برخي از تفاوت هاي عمده بين طراحي متريال و طراحي فلت بپردازيم.

اسكوئومورفيسم در طراحي سايت به چه معناست؟
اسكوئومورفيسم ، در طراحي به معناي ميزان تقليد طرح از جهان فيزيكي است. دراين رويكرد معمولا، ابزارهاي آنلاين ساخته شده در صورتي ايده آل هستند كه براي ابراز خود تداعي گر يك ابزار فيزيكي باشند! اسكومورفيسم درست نقطه مقابل طراحي فلت است. در اسكومورفيسم تلاش مي شود فضاي سه بعدي پيرامون را براي كاربر در تجربه اي مجازي بازسازي كرد. 
موضوع اصلي با اين نوع از طراحي ها اين است كه اغلب زياد از حد هستند تا آنجا كه المان هاي طراحي ديگر جالب و مفيد نيستند و در عين حال عملكرد سايت يا اپليكيشن را مسدود ميكنند.
كليد اصلي اجتناب از ناكامي، بدون توجه به استايل طراحي كه شما برگزيده ايد، رعايت اصول طراحي سايت است. با رعايت اصول طراحي بدون شك شما نيز مي توانيد به جايگاه سايت هايي همچون آپارات دست يابيد. اگر شما در آغاز انتخاب كنيد كه چه نوع طراحي را ميخواهيد پياده سازي كنيد، محصول نهايي عذاب آور خواهد بود. درعوض، در آغاز به هدف نهايي سايت فكر كنيد و اينكه كاربران چگونه به اهدافشان خواهند رسيد. اگر اينكار را انجام ندهيد، هيچ استايلي نميتواند پروژه شما را نجات دهد.

طراحي فلت (تخت) در طراحي سايت
طراحي فلت، در بسياري از جهات، طراحي ساده به اصول اوليه است طراحي فلت نوعي طراحي سايت است، خالي از هر گونه المان سه بعدي. اين طراحي هرگونه سليقه‌ي سبكي‌ را كه سعي كند تصور معادلي از دنياي واقعي بدهد را حذف مي‌كند مانند سايه هاي عميق، شيب و بافت. طراحي سايت فلت صرفا بر فعل و انفعال آيكون ها، تايپوگرافي، و رنگ متمركز شده است. به طور مثال طراحي گذشته سايت ستاره به اين حالت بود . طراحي سايت فلت بصورت منحصر به فردي براي نخستين بار اينترنت و نيازهاي كاربران آن را با دكمه ها و طرح هاي رنگي ساده در راستاي كارآمدي و درك و شناسايي سريع عناصر و آيكون هاي نرم افزار ارائه نمود. يكي از اولين سبك هاي منسجم ساخته شده با هدف و براي رسانه هاي ديجيتال است.

 

ويژگي و هدف اصلي در استفاده از سبك طراحي فلت ، پياده سازي و رعايت دقيق اصول كاربردپذيري ، دسترسي پذيري و معماري محتوا و اطلاعات به شكلي كاملا بهينه و پايدار است . اگر به دنبال كمك براي طراحي سايت به صورت فلت هستيد تيم طراحي سايت وب داران را دنبال كنيد . اينكه در اين سبك طراحي ما از فضاهاي باز و المان هاي نسبتا بزرگ استفاده ميكنيم بدين دليل هست كه آن چيزي را در اختيار مخاطب قرار دهيم كه دقيقا به آن نياز خواهد داشت و با صرف نظر از زرق و برق هاي گرافيكي آنچناني كه در سال هاي گذشته و چه بسا حال حاضر هم استفاده ميشود دور شويم و به يك نكته جامع برسيم كه اولين و تنها چيزي كه از ساير موارد در طراحي صفحات وب و اپليكيشن ها اهميت دارد محتوا بر اساس نياز مخاطب مي باشد. در ادامه برخي از مزايا و معايب طراحي فلت را با شما به اشتراك مي گذاريم:

مزايا طراحي فلت در طراحي سايت
1-اصول طراحي المان هاي فلت به راحتي به صورت قالب هاي واكنشگرا سازماندهي مي شوند
2-طرح ساده مي شود ، عناصر غير ضروري گرافيكي و متحرك حذف شده و نتيجه آن كاهش زمان بارگذاري است. 
3-حذف تمام گزينه هاي طراحي غير ضروري ، موجب تسهيل طراحي سايت و سريع تر شدن روند پروژه است . همچنين اين امر باعث كاهش سرعت لود سايت مي شود كه براي سايت هاي سنگين مثل طرفداري بسيار مهم است .
4-فقدان عناصر اسكوئومورفيك مي تواند خواندن و درك مطالب سايت را ساده تر نمايد و آن را سرعت بخشد. 
5-همچنين تمام گزينه هاي طراحي غير ضروري را حذف مي كند و باعث تسهيل طراحي سريع سايت مي شود.
6-طراحي هاي فلت، بي نهايت قابل انطباق بوده و به راحتي مي توان آن ها را تبديل به ريسپانسيو كرد.

معايب طراحي فلت در طراحي سايت
1-طراحي فلت شما را محدود به اشكال و آيكن هاي ساده و رنگ ها مي نمايد. 
2-اگر بيش از حد از آن بهره گرفته شود هويت سايت نيز به زبان ساده يك دست و يكنواخت و تكراري مي شود. 
3-برخي از سايت ها يا برنامه ها نياز به راهنمايي بصري و گرافيكي پيچيده اي دارند تا كاربر را از طريق فرآيند هدايت كند، كه يكي از نقاط مهم شكست طراحي فلت به حساب مي آيد. يكي از شكايات رايج اين است كه عدم سايه افتادن و لبه هاي بلند مي تواند دشوار باشد كه دكمه هاي قابل كليك را جدا از گرافيك برداري هاي استاتيك قرار دهيد.
4-هرج و مرج موجود در طراحي فلت مي تواند براي ايجاد يك وب سايت يا اپ موبايل اصلي و اورجينال سخت و مشكل ساز باشد.

 

طراحي متريال در طراحي سايت

اگر بخواهيم در يك جمله بگوييم متريال ديزاين چيست، مي‌توانيم بگويم متريال ديزاين نسخه مكتوب، مستند و علمي طراحي فلت هست. اين طراحي توسط گوگل به وجود آمده. همه اصول طراحي‌ آن، بند به بند توسط گوگل طراحي شده و همه‌ي تغييرات مفهومي‌ توسط گوگل هدايت و كنترل شده است.  اين كنترل شدن ها باعث تاييد شدن از جانب گوكل و در نتيجه موفقيت سايت هايي همچون نماشا ميشود .منتقدان طراحي فلت استدلال مي كنند كه بيش از حد براي از بين بردن تمام زواياي اسكوئومورفيسم تلاش ميكند.
طراحي فلت بنظر آنها بيش از حد راديكالي است. طراحي متريال وارد شد تا محور Z را به وب بازگرداند. مجموعه اي از استانداردهاي طراحي توسط Google در يك سند گنجانده شده است چاشني اسكوئومورفيسم كمي به طراحي فلت افزوده شود، ولو با شناور ساختن چند طرح فلت در يك قاب.

مزاياي طراحي متريال در طراحي سايت
1-آرايش 3 بعدي آن ايجاد تعامل با كاربر را ساده تر مي كند. به عنوان مثال از سايه ها براي نشان دادن ترتيب لايه ها استفاده مي شود.
2-بر خلاف طراحي فلت ، طراحي متريال داراي مجموعه اي از دستورالعمل هاي دقيق و خاص هستند.
3-اگر در زمينه طراحي وب سايت فروشگاهي و توسعه و طراحي برنامه موبايل هستيد ، طراحي متريال مي تواند يك طراحي يكپارجه و ريسپانسيو براي تمام دستگاه ها ارائه دهدو يك راهكار مناسب براي توسعه برند شماست
4-اين نوع طراحي مناسب براي اصول انيميشين سازي است و بايد به صورت دستي اجرا گردد.

معايب طراحي متريال در طراحي سايت
1-جدا از اين كه طراحي متريال را دوست داريد يا نه ، اين روند طراحي به دست و پاي گوگل گره خورده است و اين خوب نيست. هويت منحصر بفرد و يكتا را از روح سايت مي گيرد.
2-طراحي متريال باعث پايبندي توسعه دهندگان به مواد و مفاد دستور العمل ها و كاهش خلاقيت فردي در پروژه مي شود.

نتيجه گيري
در واقع نمي توان گفت طراحي متريال الويت بيشتري نسبت به طراحي فلت دارد. هر دو بسيار مينيمال و زيبا هستند. ممكن است با خودتان فكر كنيد كه طراحي فلت كاربرد بيشتري در طراحي وب سايت دارد اما اصلا اينچنين نيست. در مورد طراحي انيميشن ها به طراحي متريال نياز داريد. تنها چيزي كه بايد به آن فكر كنيد، نمايي كاربر پسند در وب سايت و ادغام اين دو نوع سبك و يا به عبارتي بهتر، زبان طراحي است.
بسياري از طراحان مجرب ، طراحي با استفاده از سبك طراحي فلت را ترجيح مي دهند. و اين سايت ها نيز به موفقيت رسيده اند سايت بانك ملت يكي از نمونه هاي كاربردي در اين زمينه است . بارگيري با استفاده از اين سبك طراحي، بسيار سريع تر صورت مي گيرد زيرا در نماي انيميشن براي اين كه تصاويربرجسته تر شوندف قطعا زمان بارگيري تصوير و فيلم نيز افزايش خواهد يافت. اگر علاقه اي به طراحي انيميشن هاي گرافيكي نداريد، توصيه مي كنيم سراغ طراحي فلت برويد. ولي چنانچه به فكر راه اندازي يك وب سايت فانتزي باشيد، طراحي متريال بهترين ايده مي باشد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/10/19  | ۰۸ | نویسنده : digitalmarket |

روانشناسي رنگ‌ها در طراحي وب

   آيا تا بحال به اين نكته توجه كرده‌ايد كه رنگ‌بندي در هر چيزي چه تاثيري مي تواند بر روي بيننده داشته باشد؟ يا اينكه هر رنگ چه احساسي را به بيننده القا كرده و يا چه پيامي را به مخاطب مي‌رساند؟ آيا تاكنون به اين مسئله پي برده‌ايد كه رنگ‌ها كاملا با احساسات در ارتباطند و با ديدن هر شيء، پيامي كه رنگ آن به ضمير ناخودآگاه ما مي‌رساند، باعث بروز احساسات مختلفي از قبيل شادي، غم، آرامش، هيجان، ترس، امنيت، اطمينان و ... در ما مي‌شود؟ توجه به اين نكته كه در وب‌سايت بايد از چه تركيب رنگي براي جذب مخاطب و ايجاد فضاي موردنظر، استفاده كنيم، بسيار حائز اهميت است. براي درك بيشتر اين مسئله بد نيست به چند مورد از تحقيقات روانشناسان در زمينه تاثير رنگ‌ها توجه كنيد:

 

- رنگ‌ها تاثير زيادي روي احساسات بيننده در 90 ثانيه اول ديدن مي‌گذارند. همان طور كه اكثر وب مستر ها مي دانند جذب كاربر در 90 ثانيه اول بسيار مهم است وگرنه مخاطب سايت را ترك مي كند سايت بانك ملت با جذاب بودن توانست كاربر زيادي را جذب كند.

- اثر رنگ مي‌تواند بيننده را ترغيب به خريد يك جنس از شما كند.

- رنگ‌ها رفتار ما را در برابر يك موضوع فقط تشديد نمي‌كنند، بلكه اثر خود را كاملا در رفتار ما نشان مي‌دهند.

- يك رنگ در فرهنگ‌ها و مناطق مختلف تاثير متفاوتي دارد.

- هر رنگ به تنهايي يك پيام مخصوص به چشم بيننده مي‌فرستد.

بنابراين يك مدير بر اساس سياست‌هايي كه براي جذب مخاطب و ايجاد فضاي اطمينان در وب‌سايت دنبال مي‌كند، بايد با كمي آگاهي در مورد روانشناسي رنگ‌ها و تاثير هر رنگ در مخاطب، خط‌مشي طراح وب را در رنگ‌بندي صفحات مختلف وب‌سايت مشخص كند. در رنگ‌بندي يك صفحه، بايد به اين موضوع توجه شود كه اين رنگ قرار است در چه صفحه‌اي و با چه موضوعي به كار رود. يعني اصل توجه به عملكرد و محوريت سايت، در رنگ‌بندي مطالب مهم است. به عنوان مثال سايت‌هاي دولتي و سايت هاي بزرگ همچون شيپور و  به طور كل، سايت‌هايي با بازديدكننده بسيار بالا، معمولا از رنگ سفيد براي زمينه صفحات و رنگ آبي براي لينك‌هاي صفحه و رنگ بنفش براي لينك‌هاي مشاهده شده استفاده مي‌كنند.

 

به قول مك‌لوهان، رسانه همان پيام است. همانطور كه در مديريت نوين، متدي به عنوان بهترين شيوه مديريت در كار وجود ندارد، تركيب و هماهنگي و استقرار يك نظام در رنگ‌بندي صفحات وب نيز، چنين رويكردي دارد. تجربه، دانش و هنر طراح وب است كه سايتي را براي ما جذاب و قابل اطمينان و سايتي ديگر را سرد و غير قابل اطمينان مي‌كند. يكي از اصول بسيار مهم و كليدي درطراحي صفحات وب سايت، توجه به اصل رنگ‌بندي صفحات و استفاده از رنگ‌هاي مكمل و تركيبي مطلوبي است كه كاربران بتوانند بر اساس اصل سهولت و جذابيت صفحه، به مشاهده مطالب آن بپردازند. اين كه چه رنگي متناسب سايت‌هاي وب است، پرسشي است كه كارشناسان وب، پاسخ جامع و كاملي براي آن ارايه نكرده‌اند، متخصصات طراحي وب نيز بيشتر روي زيباسازي وب‌سايت تمركز نموده و كمتر به مسئله روانشناسي رنگ‌ها در طراحي سايت، توجه كرده‌اند.

سايت‌هايي كه بيشتر جنبه شخصي دارند، از رنگ‌هاي مكمل استفاده مي‌كنند. مثلا رنگ سبز پررنگ در كنار سرمه‌اي، جذابيت خاصي به سايت‌هايي با موضوع بازرگاني مي‌دهد و يا در طراحي سايت‌هاي كودكان، از رنگ‌هاي خيلي شاد استفاده مي‌شود. سايتي مانند نماشا كه روزانه ميليون‌ها مخاطب دارد و از صدها بخش متنوع تشكيل شده است، براي هر بخش خود از يك چيدمان و رنگ‌بندي خاصي در طراحي صفحات اكتيو، استفاده كرده است. مثلا بخش كودكان با بخش بازرگاني آن بسيار متفاوت است. به هر حال توجه به كاركرد رنگ‌ها در طراحي صفحات وب از اهميت مهمي برخوردار است. در ادامه نوع تاثير رواني هر رنگ در مخاطبان را از ديد روانشناسان بررسي مي‌كنيم.

 

سفيد

نمايانگر صداقت، پاكيزگي، صميميت، ملايمت و معاصر بودن است. سفيد بهترين رنگ براي بك‌گراندهاي وب است. در تجارت سفيد رنگ خستگي‌گير و انرژي‌بخش است.

سياه

اشاره دارد به ظرافت، قدرت، دليري، شهامت، فريبندگي، شيطان، مهارت. مشكي براي رنگ متن روي يك پس زمينه روشن ايده‌آل است.در ساخت سايت فروشگاهي استفاده از اين رنگ مجاز نيست چرا كه حالت يأس آوري به مخاطب مي دهد . اين نكته را نيز موردنظر داشته باشيد كه رنگ سياه به عنوان رنگ پس‌زمينه چشم را خسته مي‌كند.

قرمز

نمايانگر توانايي، هيجان، احساسات شديد، سرعت، خطر و تهاجم است. اين رنگ از بيننده توجه به خود را طلب مي‌كند. در تجارت به معني وام و بدهي است. اين رنگ شديدترين رنگ احساس است و ضربان قلب و تنفس را تسريع مي‌كند.

آبي

القاكننده امنيت، اعتماد، مسئوليت‌پذيري، سرما، ايمان، وفاداري، وابستگي و جاه و جلال است. آبي دومين رنگ عوام‌پسند و در تجارت به معناي ضمانت مالي است.

سبز

نشانگر تندرستي، فراواني، حاصل‌خيزي، آزادي، شفا و بهبودي، طبيعت، پيشرفت، حسادت و خونسردي است. اين رنگ در چشم‌ها راحت‌تر از همه رنگ‌ها ديده مي‌شود و در تجارت بيانگر مقام و ثروت است.

قهوه‌اي

داراي خاصيت تاثيرگذاري، متانت، توانگري مالي و ياري‌كنندگي است. قهوه‌اي رنگ كره خاكي ماست و در طبيعت بسيار فراوان است.

خاكستري

نشانگر صميميت زياد، اعتبار، نفوذ و عملي بودن است و در تجارت به معناي سنت‌گرايي است. صورتي نمايانگر ملايمت، شيريني، ظرافت و زنانگي، خوب بودن، بي‌ناهي و پرورش كودك است.

بنفش

نشانگر وقار، معنويت، شاهانه بودن، عيش و نعمت، دارايي، اعتبار و نفوذ، سوگواري و مهارت است. بنفش طرفداري ازسبك‌هاي هنرمندانه و در تجارت به معناي بزرگ نشان دادن است.

نارنجي

نمايانگر سرزندگي و شوخ طبعي، لذت و خوشگذراني، تعادل گرمايي، تشويق كردن، چالاكي و نيرو، تحمل و بلندهمتي است.

زرد

القا‌كننده نور خورشيد، گرمي، خوشي، نامردي، ترسويي و حسادت است. زرد باعث افزايش تمركز شده، سوختو‌ساز را زياد مي‌كند و سخت‌ترين رنگ براي چشم‌هاست، در تجارت درخواست از نوع روشنفكرانه است و براي تاكيد نيز خوب است.

با اين توصيفات، هنگامي كه مي‌خواهيد نوع رنگ‌بندي صفحات مختلف وب‌سايت‌تان را مشخص كنيد، ابتدا به فضايي كه مي‌خواهيد در وب‌سايت خود ايجاد كنيد و نوع مخاطباني كه قرار است از وب‌سايت شما بازديد كنند، فكر كنيد اكثر سايت هاي معتبر داخلي همچون تابناك با رعايت اصول رنگ شناسي براي ماربران جذاب شده است. با درنظر گرفتن تاثير رواني هر رنگ و احساسي كه در ضمير ناخودآگاه بيننده ايجاد مي‌كند، خط‌مشي طراح را براي ايجاد فضاي موردنظر، توام با آرامش و اطمينان بازديدكننده وب‌سايت، مشخص كنيد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/10/5  | ۱۱ | نویسنده : digitalmarket |

طراحي سايت در اراك

طراحي سايت در اراك | طراحي وب سايت در اراك | طراحي سايت ارزان در اراك | طراحي سايت اراك

اراك به واسطه شهرك هاي صنعتي و كارخانجات صنعتي خود يكي از قطب هاي صنعت كشور محسوب مي شود.در حقيقت شهر اراك را مي توان مهد آلمينيوم در ايران دانست.كارخانجات زيادي در زمينه توليد آلمينيوم در شهرك هاي صنعتي اراك فعاليت مي كنند و مطمئنا اين شركت ها براي بهتر ديده شدن نياز به وب سايت دارند.يك وب سايت حرفه اي مي تواند بهترين شيوه براي ديده شدن محصولات ، خدمات و توانايي هاي آن ها باشد.

در اصل اين كارخانجات مي توانند از وب سايت به عنوان ويترين شركت خود استفاده كنند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به مشتريان خود در سراسر ايران و حتي خارج از ايران نشان دهند.شركت هاي صنعتي بسياري در اراك به واسطه يك وب سايت حرفه اي توانسته اند محصولات و خدمات خود را به كشورهاي اطراف صادر كنند كه با توجه به نرخ بالاي ارز در ايران تجارت بسيار پر سودي محسوب مي شود.البته كسب و كارها در اراك محدود به كارخانجات نيست و كسب و كارهاي ديگر از جمله فروشگاهي ، املاك ، بيمه ، پزشكي ، ورزشي و …. هم مي توانند از مزيت هاي طراحي وب سايت بهرمند شوند.

تيم طراحي سايت وب داران آماده ارائه هرگونه خدمات در اين زمينه به شهروندان محترم اراكي مي باشد.

 

شركت طراحي سايت در اراك
تيم تخصصي طراحي سايت در اراك آماده ارائه هرگونه خدمات طراحي سايت ارزان در اراك مي باشد.طراحي سايت اينترنتي در وب داران با انواع روش ها و زبان هاي برنامه نويسي موجود در دنيا انجام مي شود.از روش هاي طراحي سايت مي توان به طراحي سايت با كد نويسي اختصاصي و طراحي سايت با قالب هاي آماده مانند وردپرس و جوملا اشاره كرد.ما مي توانيم انواع سايت ها را بنا بر درخواست شهروندان محترم اراكي به صورت كاملا واكنشگرا طراحي كنيم.

اينكه سايت شما با كد نويسي اختصاصي طراحي شود يا قالب آماده بسته به نوع كسب و كار شما و همچنين ميزان بودجه شما دارد.كارشناسان ما مي توانند راهنمايي هاي لازم در اين زمينه را به شما بدهند.

اقدامات لازم جهت طراحي وب سايت در اراك
انتخاب نام دامنه و ثبت آن در صورت آزاد بودن
انتخاب يك هاست خوب و مناسب با سرعت بالا و خريد آن از شركت هاي معتبر هاستينگ
طراحي گرافيكي سايت و استفاده از رنگ هاي مناسب بسته به نوع فعاليت سايت
استفاده از گيف ها و اشكال متحرك براي صفحات مهم و اصلي
بالا بردن سرعت سايت با استفاده از ابزاري مانند Gtmetrix
رعايت اصول سئو و بهينه سازي در صفحات سايت براي بهتر ديده شدن
مزاياي طراحي سايت در اراك
در ادامه به برخي از مزاياي طراحي سايت اشاره خواهيم كرد.

 

· دسترسي 24 ساعته به سايت
يكي از مزاياي داشتن وب سايت اين است كه شما مي توانيد به صورت تمام وقت و 24 ساعته براي مشتريان خود در دسترس باشيد و آن ها هر موقع كه بخواهند مي توانند با وارد كردن آدرس دامنه شما در مرورگر خود به شما دسترسي پيدا كنند.

· افزايش مشتريان
امروزه افراد زيادي هستند كه براي تهيه محصولات و خدمات مورد نظر خود ، از روش جستجوي كلمات در گوگل استفاده مي كنند.

اگر يك شركت يا كسب و كار يك وب سايت حرفه اي داشته باشد كه در آن اصول سئو رعايت شده باشد مي تواند به واسطه وب سايت خود در نتايج جستجو رتبه هاي بالا را داشته باشد تا بيشتر ديده شود و در نتيجه مشتريان بيشتري را جذب كند.

· افزايش اعتبار
داشتن وب سايت براي هر كسب و كاري مي تواند موجب اعتبار آن شود.

براي مثال وب سايت مي تواند به عنوان ويترين يك شركت در نظر گرفته شود و شما مي توانيد با نشان دادن محصولات و خدمات در وب سايت خود هم مشتريان را با خدمات خود آشنا كنيد و هم به كسب و كار خود اعتبار بيشتري بدهيد.

همچنين شما مي توانيد سايت خود را چند زبانه طراحي كنيد كه اين موضوع هم باعث افزايش اعتبار شما مي شود و هم راه را براي صادرات محصولات و خدمات به كشور هاي ديگر باز مي كند.......

<ادامه مطلب در لينك زير...>

https://webdaran.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%a7%da%a9/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/10/2  | ۱۵ | نویسنده : digitalmarket |

طراحي فلت و طراحي متريال، چه تفاوت هايي بين اين دو نوع طراحي وجود دارد؟

اگر با مفاهيم طراحي سايت آشنا باشيد، مطمئنا در تمايز بين طراحي متريال و طراحي فلت دچار چالش خواهيد شد. طراحي متريال، زباني جديد در طراحي سايت است كه گوگل در يكي از كنفرانس هاي خبري خود آن را معرفي كرده است.

 

در روش طراحي سايت فلت تا حد امكان از سايه ها و گراديان رنگي استفاده نشده و اجزاي اصلي صفحه سايت با استفاده از رنگ هاي يك دست و درخشان در كنار فونت هاي خوانا به نمايش گذاشته مي شوند. 
اما به راستي چه تفاوت هايي بين اين دو شيوه طراحي وجود د ارد؟ كدام يك بر ديگري ارجحيت دارد؟ در حقيقت، يكي از نگراني هاي طراحان مبتدي، تشخيص به موقع تفاوت هاي ميان اين دو نوع سبك از طراحي مي باشد. در اين مقاله قصد داريم به برخي از تفاوت هاي عمده بين طراحي متريال و طراحي فلت بپردازيم.

اسكوئومورفيسم در طراحي سايت به چه معناست؟
اسكوئومورفيسم ، در طراحي به معناي ميزان تقليد طرح از جهان فيزيكي است. دراين رويكرد معمولا، ابزارهاي آنلاين ساخته شده در صورتي ايده آل هستند كه براي ابراز خود تداعي گر يك ابزار فيزيكي باشند! اسكومورفيسم درست نقطه مقابل طراحي فلت است. در اسكومورفيسم تلاش مي شود فضاي سه بعدي پيرامون را براي كاربر در تجربه اي مجازي بازسازي كرد. 
موضوع اصلي با اين نوع از طراحي ها اين است كه اغلب زياد از حد هستند تا آنجا كه المان هاي طراحي ديگر جالب و مفيد نيستند و در عين حال عملكرد سايت يا اپليكيشن را مسدود ميكنند.
كليد اصلي اجتناب از ناكامي، بدون توجه به استايل طراحي كه شما برگزيده ايد، رعايت اصول طراحي سايت است. با رعايت اصول طراحي بدون شك شما نيز مي توانيد به جايگاه سايت هايي همچون نماشا دست يابيد. اگر شما در آغاز انتخاب كنيد كه چه نوع طراحي را ميخواهيد پياده سازي كنيد، محصول نهايي عذاب آور خواهد بود. درعوض، در آغاز به هدف نهايي سايت فكر كنيد و اينكه كاربران چگونه به اهدافشان خواهند رسيد. اگر اينكار را انجام ندهيد، هيچ استايلي نميتواند پروژه شما را نجات دهد.

طراحي فلت (تخت) در طراحي سايت
طراحي فلت، در بسياري از جهات، طراحي ساده به اصول اوليه است طراحي فلت نوعي طراحي سايت است، خالي از هر گونه المان سه بعدي. اين طراحي هرگونه سليقه‌ي سبكي‌ را كه سعي كند تصور معادلي از دنياي واقعي بدهد را حذف مي‌كند مانند سايه هاي عميق، شيب و بافت. طراحي سايت فلت صرفا بر فعل و انفعال آيكون ها، تايپوگرافي، و رنگ متمركز شده است. به طور مثال طراحي گذشته سايت نمناك به اين حالت بود . طراحي سايت فلت بصورت منحصر به فردي براي نخستين بار اينترنت و نيازهاي كاربران آن را با دكمه ها و طرح هاي رنگي ساده در راستاي كارآمدي و درك و شناسايي سريع عناصر و آيكون هاي نرم افزار ارائه نمود. يكي از اولين سبك هاي منسجم ساخته شده با هدف و براي رسانه هاي ديجيتال است.

 

ويژگي و هدف اصلي در استفاده از سبك طراحي فلت ، پياده سازي و رعايت دقيق اصول كاربردپذيري ، دسترسي پذيري و معماري محتوا و اطلاعات به شكلي كاملا بهينه و پايدار است . اگر به دنبال كمك براي طراحي سايت به صورت فلت هستيد مقالات بازاريابي ديجيتال چيست را دنبال كنيد . اينكه در اين سبك طراحي ما از فضاهاي باز و المان هاي نسبتا بزرگ استفاده ميكنيم بدين دليل هست كه آن چيزي را در اختيار مخاطب قرار دهيم كه دقيقا به آن نياز خواهد داشت و با صرف نظر از زرق و برق هاي گرافيكي آنچناني كه در سال هاي گذشته و چه بسا حال حاضر هم استفاده ميشود دور شويم و به يك نكته جامع برسيم كه اولين و تنها چيزي كه از ساير موارد در طراحي صفحات وب و اپليكيشن ها اهميت دارد محتوا بر اساس نياز مخاطب مي باشد. در ادامه برخي از مزايا و معايب طراحي فلت را با شما به اشتراك مي گذاريم:

مزايا طراحي فلت در طراحي سايت
1-اصول طراحي المان هاي فلت به راحتي به صورت قالب هاي واكنشگرا سازماندهي مي شوند
2-طرح ساده مي شود ، عناصر غير ضروري گرافيكي و متحرك حذف شده و نتيجه آن كاهش زمان بارگذاري است. 
3-حذف تمام گزينه هاي طراحي غير ضروري ، موجب تسهيل طراحي سايت و سريع تر شدن روند پروژه است . همچنين اين امر باعث كاهش سرعت لود سايت مي شود كه براي سايت هاي سنگين مثل مديسه بسيار مهم است .
4-فقدان عناصر اسكوئومورفيك مي تواند خواندن و درك مطالب سايت را ساده تر نمايد و آن را سرعت بخشد. 
5-همچنين تمام گزينه هاي طراحي غير ضروري را حذف مي كند و باعث تسهيل طراحي سريع سايت مي شود.
6-طراحي هاي فلت، بي نهايت قابل انطباق بوده و به راحتي مي توان آن ها را تبديل به ريسپانسيو كرد.

معايب طراحي فلت در طراحي سايت
1-طراحي فلت شما را محدود به اشكال و آيكن هاي ساده و رنگ ها مي نمايد. 
2-اگر بيش از حد از آن بهره گرفته شود هويت سايت نيز به زبان ساده يك دست و يكنواخت و تكراري مي شود. 
3-برخي از سايت ها يا برنامه ها نياز به راهنمايي بصري و گرافيكي پيچيده اي دارند تا كاربر را از طريق فرآيند هدايت كند، كه يكي از نقاط مهم شكست طراحي فلت به حساب مي آيد. يكي از شكايات رايج اين است كه عدم سايه افتادن و لبه هاي بلند مي تواند دشوار باشد كه دكمه هاي قابل كليك را جدا از گرافيك برداري هاي استاتيك قرار دهيد.
4-هرج و مرج موجود در طراحي فلت مي تواند براي ايجاد يك وب سايت يا اپ موبايل اصلي و اورجينال سخت و مشكل ساز باشد.

 

طراحي متريال در طراحي سايت

اگر بخواهيم در يك جمله بگوييم متريال ديزاين چيست، مي‌توانيم بگويم متريال ديزاين نسخه مكتوب، مستند و علمي طراحي فلت هست. اين طراحي توسط گوگل به وجود آمده. همه اصول طراحي‌ آن، بند به بند توسط گوگل طراحي شده و همه‌ي تغييرات مفهومي‌ توسط گوگل هدايت و كنترل شده است.  اين كنترل شدن ها باعث تاييد شدن از جانب گوكل و در نتيجه موفقيت سايت هايي همچون ورزش 3 ميشود .منتقدان طراحي فلت استدلال مي كنند كه بيش از حد براي از بين بردن تمام زواياي اسكوئومورفيسم تلاش ميكند.
طراحي فلت بنظر آنها بيش از حد راديكالي است. طراحي متريال وارد شد تا محور Z را به وب بازگرداند. مجموعه اي از استانداردهاي طراحي توسط Google در يك سند گنجانده شده است چاشني اسكوئومورفيسم كمي به طراحي فلت افزوده شود، ولو با شناور ساختن چند طرح فلت در يك قاب.

مزاياي طراحي متريال در طراحي سايت
1-آرايش 3 بعدي آن ايجاد تعامل با كاربر را ساده تر مي كند. به عنوان مثال از سايه ها براي نشان دادن ترتيب لايه ها استفاده مي شود.
2-بر خلاف طراحي فلت ، طراحي متريال داراي مجموعه اي از دستورالعمل هاي دقيق و خاص هستند.
3-اگر در زمينه طراحي وب سايت فروشگاهي و توسعه و طراحي برنامه موبايل هستيد ، طراحي متريال مي تواند يك طراحي يكپارجه و ريسپانسيو براي تمام دستگاه ها ارائه دهدو يك راهكار مناسب براي توسعه برند شماست
4-اين نوع طراحي مناسب براي اصول انيميشين سازي است و بايد به صورت دستي اجرا گردد.

معايب طراحي متريال در طراحي سايت
1-جدا از اين كه طراحي متريال را دوست داريد يا نه ، اين روند طراحي به دست و پاي گوگل گره خورده است و اين خوب نيست. هويت منحصر بفرد و يكتا را از روح سايت مي گيرد.
2-طراحي متريال باعث پايبندي توسعه دهندگان به مواد و مفاد دستور العمل ها و كاهش خلاقيت فردي در پروژه مي شود.

نتيجه گيري
در واقع نمي توان گفت طراحي متريال الويت بيشتري نسبت به طراحي فلت دارد. هر دو بسيار مينيمال و زيبا هستند. ممكن است با خودتان فكر كنيد كه طراحي فلت كاربرد بيشتري در طراحي وب سايت دارد اما اصلا اينچنين نيست. در مورد طراحي انيميشن ها به طراحي متريال نياز داريد. تنها چيزي كه بايد به آن فكر كنيد، نمايي كاربر پسند در وب سايت و ادغام اين دو نوع سبك و يا به عبارتي بهتر، زبان طراحي است.
بسياري از طراحان مجرب ، طراحي با استفاده از سبك طراحي فلت را ترجيح مي دهند. و اين سايت ها نيز به موفقيت رسيده اند سايت جام نيوز يكي از نمونه هاي كاربردي در اين زمينه است . بارگيري با استفاده از اين سبك طراحي، بسيار سريع تر صورت مي گيرد زيرا در نماي انيميشن براي اين كه تصاويربرجسته تر شوندف قطعا زمان بارگيري تصوير و فيلم نيز افزايش خواهد يافت. اگر علاقه اي به طراحي انيميشن هاي گرافيكي نداريد، توصيه مي كنيم سراغ طراحي فلت برويد. ولي چنانچه به فكر راه اندازي يك وب سايت فانتزي باشيد، طراحي متريال بهترين ايده مي باشد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/8/12  | ۱۸ | نویسنده : digitalmarket |

موبايل ماركتينگ يا بازاريابي موبايلي چيست؟

موبايل ماركتينگ يا بازاريابي موبايلي ( Mobile Marketing ) استراتژي بازاريابي ديجيتالي چند كاناله‌اي است كه هدف آن دستيابي به مخاطبان هدف در تلفن‌هاي هوشمند ، تبلت‌ها و ساير دستگاه‌هاي همراه آن‌ها ازطريق وب‌سايت‌ها ، ايميل ، SMS و MMS ، رسانه‌هاي اجتماعي و اپليكيشن‌ها است.
تلفن همراه شيوه‌ي تعامل مردم با برندها را دگرگون كرده است.امروزه تمام كارهايي را كه مي‌توان با رايانه‌ روميزي انجام داد، در دستگاه‌هاي همراه هم در دسترس هستند.
انجام تمام كارهايي مانند مشاهدهٔ ايميل‌ها ، بازديد از وب‌سايت و خواندن مطالب، در صفحه‌ نمايش كوچك دستگاه‌هاي همراه نيز امكان‌پذير است.
جالب است بدانيد كه ۸۰٪ كاربران اينترنت ، گوشي هوشمند دارند.
چرا موبايل ماركتينگ اهميت دارد؟
پلتفرم‌هاي موبايل مانند گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌ها تا۶۰٪ از زماني را كه كاربران در ايالات متحده در رسانه‌هاي ديجيتالي مي‌گذرانند ، ميزباني مي‌كنند.

گوگل اعلام كرده است كه از پايان سال ۲۰۱۵ ميزان جستجو با گوشي‌هاي تلفن همراه از تعداد جستجوهايي كه توسط رايانه‌هاي روميزي انجام مي‌شود ، فراتر رفته است.

براي تبليغات موبايلي مؤثر ، به درك مخاطبان خود ، طراحي محتوا با درنظر داشتن پلتفرم‌هاي موبايل ماركتينگ چيست و چرا اهميت دارد و استفاده‌ راهبردي از بازاريابي SMS/MMS و اپليكيشن‌هاي موبايل نياز داريد.

 

استفاده از SMS و MMS در بازاريابي موبايلي يا ( Mobile Marketing )
SMS و MMS از كانال‌هاي بسيار قدرتمند در بازاريابي موبايلي هستند كه پيام‌هاي تبليغاتي را مستقيما در اختيار كاربران موبايل قرار مي‌‌دهند.
نكات استفاده از SMS

همچنين بررسي‌ها نشان داده پيغام متنيِ ارسال‌شده از طريق SMS يا پيام كوتاه ، ۸ برابر بيشتر در جذب توجه مخاطب اثر دارد.در آمريكا ۵۰ درصد مشتريان ، خريدهاي خود را براساس SMSهاي دريافتي‌شان انجام مي‌دهند.
ارسال SMS نوعي بازاريابي مستقيم است كه در آن ارتباط بي‌واسطه از طريق موبايل با مخاطب برقرار مي‌شود ؛ از اين رو بايد ملاحظاتي را در اجراي آن در نظر گرفت :

بهتر است پيام‌هاي متني كمتر از ۱۶۰ كاراكتر تنظيم شوند.
جملات واضح و شفاف باشند و در آن‌ها از اختصارِ بيجا استفاده نشود.
متن پيام محترمانه باشد و فرستنده‌ي پيام براي مخاطب ، مشخص باشد.
در اينجا نيز CTA يا همان فراخوان مخاطب بايد با مهارت خاصي در متن پيام تنظيم شود.

نكات استفاده از MMS
MMS يا پيام‌هاي چند رسانه اي راه ديگري براي برقراري ارتباط مستقيم با مخاطبان موبايل است.محتواي پيام‌هاي MMS ممكن است متن ، عكس ، ويدئو ، صوت ، GIF و… باشد.تنوع و گستره‌ وسيع امكانات در MMS ، باعث مي‌شود بتوان پيام‌هايي اختصاصي براي برند ايجاد كرد.اين پيام‌هاي اختصاصي سبب مي‌شود پيام چند رسانه اي ، نسبت به ساير كمپين‌هاي بازاريابي ، در جايگاه برتري قرار بگيرد.پيام‌هاي ارسالي در اين روش ، ذهن مخاطب را بيشتر درگير مي‌كند و كارايي آن ۲۰درصد بيشتر از SMS است.محتواي پيام‌ها در اين روش ، هشت برابر بيشتر در رسانه‌هاي اجتماعي به اشتراك گذاشته مي‌شود.

نكات تكميلي.....براي مطالعه مطلب كامل روي لينك زير كليك كنيد...
https://webdaran.com/what-is-mobile-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/8/4  | ۱۱ | نویسنده : digitalmarket |

بازي Ghost of Tsushima ظاهرا تا اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد

به گفته‌ي جيسون شرير، بازي Ghost of Tsushima با تاخير روبه‌رو شده است و تا اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد.

در كنار خبري كه امروز منتشر شد مبني بر تاخير خوردن بازي مورد انتظار The Last of Us Part 2، جيسون شرير از سايت كوتاكو طبق آخرين اخبار بازي اعلام كرده است كه بازي انحصاري ديگر پلي استيشن 4 يعني Ghost of Tsushima نيز دچار تاخير شده و تا پايان سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد.

شرير اعلام كرده است كه طبق شنيده‌هاي او، بازي Ghost of Tsushima براي عرضه در اواخر سال ۲۰۲۰ برنامه‌ريزي شده است. اين همان برهه‌اي از سال است كه سوني قصد دارد كنسول نسل بعدي خود يعني پلي استيشن 5 را عرضه كند. با اين حال، شرير اطمينان داده است كه Ghost of Tsushima همچنان براي پلي‌استيشن 4 منتشر خواهد شد. همچنين او اعلام كرد كه اين تاخير صورت گرفته تحت تاثير تاخيري است كه بازي The Last of Us Part 2 شامل حالش شده است. توييت منتشر شده از شرير به شرح زير است:

بازي Ghost of Tsushima هنوز تاريخ عرضه‌اي را براي عموم منتشر نكرده است؛ با اين حال انتشار اين بازي به اواخر سال ۲۰۲۰ موكول شده است. انتظار نداشته باشيد كه سازندگان اين بازي را به اثري براي PS5 يا چيز ديگري تبديل كنند، اما اين بازي در ابتدا براي عرضه در نيمه‌ي نخست سال ۲۰۲۰ برنامه‌ريزي شده بود.

با در نظر گرفتن اين قضيه كه مدت زيادي است از بازي Ghost of Tsushima خبري منتشر نمي‌شود، تاخير صورت گرفته منطقي به نظر مي‌رسد. با اين حال عرضه‌ي يك بازي بزرگ انحصاري براي پلي‌استيشن 4 آن هم در بازه‌ي زماني‌اي كه كنسول بعدي مي‌خواهد عرضه شود، مساله‌اي عجيب است؛ اما از طرفي اين اثر مي‌تواند يكي از بازي‌هايي باشد كه ويژگي پشتيباني از بازي‌هاي نسل قبل پلي‌استيشن 5 را به رخ بكشد و شايد دليل اين تاخير همين باشد. بنابراين كساني كه بازي Ghost of Tsushima را خريداري كرده‌اند و پلي‌استيشن 5 را نيز در اختيار دارند، مي‌توانند به راحتي اين بازي را روي كنسول جديد خود تجربه كنند.

تا زمان نگارش اين خبر، هيچ تاريخ عرضه‌‌اي براي اين بازي از سوي سوني اعلام نشده است اما به نظر مي‌رسد كه طي ماه‌هاي آينده اخبار زيادي از اين اثر منتشر شود.

نظر شما راجع به تاخير‌هاي اخير بازي‌هاي بزرگ سوني چيست؟ آيا با عرضه‌ي PS5 در ارتباط هستند؟ نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

منبع : https://www.dualshockers.com/ghost-of-tsushima-release-late-2020/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/8/3  | ۱۹ | نویسنده : digitalmarket |

چند روش به دست آوردن يك وب‎سايت پرسرعت

يك وب‎سايت كند نه تنها براي يك كاربر آزاردهنده است، بلكه براي بهينه‌سازي موتورهاي جست‌وجو (SEO) نيز يك نقطه ضعف محسوب مي‎شود. به اين معنا كه اين امر مي‎تواند باعث كم شدن رتبه وب‎سايت شما در نتايج موتورهاي جست‌وجو و به‌طبع آن بازديد كمتر از صفحات سايت شود و مشتريان شما نيز كمتر شوند. در اين مقاله، قصد داريم روش‎هايي را بررسي كنيم كه مي‎توان توسط آن يك وب‎سايت را سريع‎تر فراخواني كرد.

 

فراخواني سريع‎تر يك وب‎سايت چه اهميتي دارد؟
به دو دليل اصلي سرعت يك وب‎سايت از اهميت برخوردار است:
1. رضايت بازديدكنندگان شما
2. بهينه‌سازي موتورهاي جست‌وجو (SEO)

درباره رضايت بازديدكنندگان از يك وب‎سايت، آزمايش‌هاي تحقيقاتي گوگل نشان مي‎دهد فراخواني سريع يك وب‎سايت باعث خشنودي كاربران آن خواهد شد و بهره‌وري را بيشتر خواهد كرد. همچنين، باعث مي‎شود تا بازديدكننده زمان بيشتري از وقت خود را در سايت شما سپري كند. علاوه بر اين، تحقيقات انجام گرفته توسط Kissmetrics نشان مي‎دهد 40 درصد مردم سايتي را كه مدت زمان فراخواني آن بيشتر از 3 ثانيه طول مي‎كشد ترك مي‎كنند. 47 درصد كاربران نيز انتظار دارند صفحه مورد نظرشان ظرف كمتر از 2 ثانيه فراخواني شود.

در مجموع، سرعت وب‎سايت شما تأثير بيشتري روي رضايت بازديدكنندگان به‌نسبت جذابيت و قابليت‎هاي اضافي خواهد داشت. وقتي فراخواني يك وب‎سايت بيش از اندازه طول مي‎كشد، ديگر اهميتي ندارد ظاهر آن چقدر خوب به‌نظر برسد، زيرا قبل از به نمايش درآمدن اين ظاهر زيبا بازديدكننده آن را ترك كرده است. اما درباره بهينه‌سازي موتورهاي جست‌وجو يا همان سئوي معروف، يكي از چندين عامل در نظر گرفته شده توسط گوگل براي مشخص كردن رتبه يك وب‎سايت (اينكه چه مدت طول مي‎كشد تا صفحه شما در نتايج جست‌وجو ظاهر شود) سرعت آن است. سايت هاي برتر ايران مانند ايسنا با رعايت تمامي اين اصول به موفقيت دست يافتند.
براي مشخص كردن رتبه يك وب‎سايت، گوگل سرعت يك صفحه را براي هر دو پلتفرم دسكتاپ و گوشي همراه معيار قرار مي‎دهد. اگر سرعت سايت شما به‌اندازه كافي بالا نباشد، ممكن است با مجازات‎هاي مربوط به رتبه‌بندي مواجه شويد. موتور جست‌وجوگر Bing نيز سرعت يك صفحه را به‌عنوان يك عامل تأثيرگذار در نظر مي‎گيرد.
سرعت فراخواني يك سايت به اين دليل از اهميت برخوردار است كه موتورهاي جست‌وجو مي‎خواهند كاربران را به سايت‎هايي هدايت كنند كه بهترين تجربه و اطلاعات را در اختيار آن‌ها قرار مي‎دهد. اگر سايت شما در حد تحمل‌ناپذيري كند باشد، بازديدكنندگان نمي‎توانند به تمام اطلاعات ارزشمند آن دسترسي داشته باشند.

چگونه وضعيت سرعت وب‎سايت خود را بررسي كنيم؟ 
براي اينكه بفهميد آيا وب‎سايت شما كند است يا خير، مي‎توانيد از يكي از چندين ابزار رايگان موجود در اينترنت كه براي گزارش اين موضوع طراحي شده‎اند استفاده كنيد.
Google’s PageSpeed Insights: ابزار اختصاصي گوگل علاوه بر نمايش وضعيت سرعت بارگذاري صفحات وب، توصيه‎هايي را نيز براي هر دو پلتفرم گوشي همراه و دسكتاپ ارائه مي‎كند.

Pingdom: ابزاري كه براي هر سطحي از مهارت مفيد است و وضعيت عملكرد سايت را مورد بررسي قرار مي‎دهد، آن را رتبه‌بندي مي‎كند و تاريخچه وضعيت عملكرد را رديابي مي‎كند. بنابراين، شما مي‎توانيد وضعيت تغيير سرعت سايت خود را مشاهده كنيد.

 

چند روش فراخواني سريع‎تر يك وب‎سايت 
طرح ميزباني وب خود را ارتقا دهيد
بررسي وضعيت سرور يكي از ساده‎ترين روش‎هايي است كه مي‎توانيد براي افزايش سرعت وب‎سايت خود انجام دهيد. اغلب وقتي براي نخستين بار يك سايت را راه‌اندازي مي‎كنيم، به‌سراغ يك خدمات‌دهنده ميزباني وب اشتراكي ارزان‌قيمت مي‎رويم. اما با افزايش محتوا و ميزان بازديد اين طرح ميزباني ديگر قادر به پاسخ به اين سطح از درخواست نيست و روز به روز سرعت پاسخ‌گويي كندتر مي‎شود. براي جلوگيري از اين وضعيت مي‎توانيد طرح ميزباني وب خود را ارتقا دهيد (به يك VPS يا سرور اختصاصي نقل مكان كنيد).
ارائه‌كنندگان خدمات ميزباني وب براي برآورده كردن نياز مشتريان خود (بر اساس سطح كيفيت و قيمت) معمولاً چندين طرح مختلف را عرضه مي‎كنند. 
مديران وب‎سايت‎ها نيز بايد اين را در نظر داشته باشند كه طرح خود را بر اساس وضعيت وب‎سايت و ميزان بازديد از آن انتخاب كنند. هرچه محتواي ارائه شده در يك وب‎سايت بيشتر و متنوع‎تر مي‎شود و به تعداد بازديدكنندگان يك وب‎سايت افزوده مي‎شود، تعداد درخواست دريافت خدمات از طرف مرورگرهاي وب نيز اضافه شده و براي پاسخ‌گويي به اين حجم از درخواست بايد سخت‌افزار و نرم‌افزار متناسب را انتخاب كرد. اين اصل براي سفارش طراحي سايت شركتي بايد به درستي رعايت شود تا كاربران خود را از دست ندهند .انجام اين كار تأثير قابل توجهي در سرعت اجراي يك وب‎سايت خواهد داشت. استفاده از منابع اختصاصي در يك سرور به اين معنا است كه شما ديگر لازم نيست پهناي باند، رم، پردازنده و نظاير آن را با ديگران به اشتراك بگذاريد و داشتن منابع اختصاصي به‌معناي افزايش سرعت پاسخ به درخواست‎ها و فراخواني سريع‎تر سايت خواهد بود.

تصاوير را سازگار با اينترنت توليد كنيد
حجم سايت در حالت كلي و اندازه عكس‎ها به‌طور خاص اختلال بزرگي را در سرعت فراخواني سايت به‌وجود مي‎آورد. هرچه محتوا و عكس‎هاي شما حجيم‎تر باشد، سايت شما كندتر مي‎شود. 
چند روش كلي براي جلوگيري از اين اتفاق اين است كه حجم فايل‎هاي عكس موجود در سايت را كم كنيد، تعداد عكس‎هاي موجود در سايت را كم كنيد يا اصلاً از عكس در سايت استفاده نكنيد. البته استفاده نكردن از عكس باعث خسته‌كننده شدن محتواي سايت مي‎شود و بهتر است به‌جاي حذف كامل آن، قبل از آپلود عكس‎ها روي سايت آن‌ها را بهينه‌سازي كنيد:
1. تغيير وضوح: اين كار باعث كم شدن كيفيت عكس و در نتيجه كاهش حجم فايل آن مي‎شود.
2. فشرده‌سازي: اين كار باعث افزايش بهره‌وري در ذخيره داده‎هاي تشكيل‌دهنده يك عكس مي‎شود.
3. چيدن زوايد: شما با حذف بخش‎هايي از تصوير كه به آن نياز نداريد، مي‎توانيد حجم فايل عكس خود را به ميزان قابل ملاحظه‎اي كاهش دهيد.
مي‎توانيد اين نوع تغييرات را توسط يك نرم‌افزار حرفه‎اي مثل فتوشاپ يا يك اپليكيشن رايگان مثل Gimp انجام دهيد. با كمك افزونه‎هاي مرورگر مثل picresize.com نيز مي‎توان اين كار را انجام داد. سايت هايي مانند طرفداري ابتدا به صورت گرافيكي طراحي شدند سپس به مرحله اجرايي رسيدند.
يك افزونه رايگان نيز براي وردپرس به‌نام WP-Smushit وجود دارد كه اطلاعات مخفي موجود در عكس‎ها را حذف مي‎كند. WP-Smushit بعد از اينكه شما عكس را در وردپرس آپلود مي‎كنيد، آن را اسكن و داده‎هاي غيرضروري موجود در آن را حذف مي‎كند. اين كار علاوه بر حفظ كيفيت اصلي عكس حجم فايل آن را كم مي‎كند.

 

زياد از افزونه استفاده نكنيد (مخصوص سايت‎هاي وردپرس)
استفاده بيش از حد از افزونه (Plugin) باعث توليد بيش از اندازه فايل‎هاي اضافي و در نتيجه افزايش زمان فراخواني محتوا مي‎شود. اين امر به‌طرز چشمگيري موجب كند شدن عملكرد سايت شما مي‌شود.
سعي كنيد تا حد امكان كمتر از افزونه‎ها استفاده كنيد. هرچند استفاده نكردن از افزونه‎ها تقريباً غير ممكن است، اما روش‌هاي جايگزيني هم وجود دارد كه مي‎توانيد استفاده بيش از اندازه از آن‌ها را كم كنيد. به‌عنوان مثال، به‌جاي استفاده كامل از افزونه Google Analytics، تنها كد الحاقي آن را به‌طور دستي در پايين وب‎سايت خود اضافه كنيد. اگر در زمينه انتخاب افزونه ها دچار سردرگمي شديد مقالات ديجيتال ماركتينگ چيست به شما كمك مي كند.
همچنين، هر 4 ماه وقتي را براي خود تنظيم و افزونه‎هاي خود را بازنگري كنيد. براي هركدام از آن‌ها اگر اين شرايط صادق بود، آن را حذف كنيد:
1- شما ديگر از آن استفاده نمي‎كنيد.
2- كاري را كه از آن انتظار مي‎رفت انجام نمي‎دهد.
3- افزونه‎هاي جديدتر و پيشرفته‎تري وجود دارند كه بهتر كار مي‎كنند.
4- وقتي بتوان به‌جاي استفاده از اين افزونه با نوشتن چند خط كد به نتيجه مورد نظر دست يافت.

صرف نظر از افزايش تعداد فايل و زمان فراخواني آنها، افزونه‎هاي تاريخ گذشته وردپرس ممكن است باعث آسيب‌پذيري‎هاي امنيتي شوند. توجه داشته باشيد اين‌ها مجموعه‎اي از كدها هستند كه بعضاً توسط افراد ناشناس نوشته شده‎اند. اين خود دليل موجه ديگري براي پايين نگه داشتن تعداد افزونه‎ها است.

زوايد موجود در وب‎سايت را كم كنيد
زوايد موجود در يك وب‎سايت مي‎تواند شامل هرچيزي از عكس، افزونه يا اسكريپت‎هاي اكسترنال باشد. نمونه‎هايي از زوايد موجود در يك وب‎سايت شامل موارد زير است:
• كدهايي كه در وب‎سايت شما انباشته شده‎اند. مثل مواقعي كه شما براي برطرف كردن يك مشكل بدون در نظر گرفتن سازنده‎ترين راه براي پياده‌سازي تغييرات به‌سرعت از يك كد استفاده مي‎كنيد.
• ديتابيس‎هايي كه بدون در نظر گرفتن تكنيك‎هاي بهينه‌سازي هر روز بزرگ‌تر مي‎شوند. معمولاً سايت‎هاي تجاري با ثبت بالاي سفارشات بيشتر با اين مشكل درگير هستند.
• فايل‎هاي پشتيبان‌گيري بيش از اندازه‎اي كه در سمت سرور تشكيل مي‎شوند.
• براي كاربران وردپرس، استفاده بيش از اندازه از افزونه، تم، ذخيره پست‎ها در ديتابيس و كتابخانه‎هاي رسانه حجيم.
اصلي‎ترين راه پاكسازي زوايد موجود در وب‎سايت اين است كه هرچند وقت يك بار تمام سايت را بازنگري و به‌طور دستي زوايد آن را پاك كنيد. توجه داشته باشيد كه سايت نماشا با داشتن كمترين فضاي خالي يكي از بهترين طراحي هاي ايران است. براي جلوگيري از افزايش محتواي زايد در وب‎سايت بهتر است اين موارد را نيز رعايت كنيد: 
ـ حذف كامنت‎هاي بي‌محتوا يا پيام‎هايي كه به آن‌ها احتياج نداريد. 
ـ ذخيره فايل‎هاي رسانه مثل دانلودهاي PDF روي سرورهاي خارجي مثل Amazon S3.
ـ حذف فايل‎هاي نصب نسخه‎هاي قديمي‎ وردپرس از روي سرور و استفاده از افزونه‎هايي مثل WP-Optimize كه به شما اين امكان را مي‎دهند تا به شيوه كارآمدتري ديتابيس خود را پاكسازي كنيد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/30  | ۰۹ | نویسنده : digitalmarket |

بازاريابي از طريق ايميل يا ايميل ماركتينگ چيست؟

يكي ديگر از تكنيك هاي ديجيتال ماركتينگ، ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل مي باشد و تيم توليد محتواي وب داران در اين مقاله قصد دارد به تعريف و توضيح تكنيك هاي ايميل ماركتينگ بپردازد.تا پايان مقاله ما را همراهي كنيد و نظرات و تجربيات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

در اصل استفاده از ايميل براي تبليغ محصولات و يا خدمات است، اما تعريف بهتر بازاريابي ايميل استفاده از ايميل براي توسعه روابط با مشتريان بالقوه است.بازاريابي از طريق ايميل بخشي از بازاريابي اينترنتي است كه شامل بازاريابي آنلاين از طريق وب سايت ها، رسانه هاي اجتماعي، وبلاگها و … مي‌شود.

اين روش در اصل همان ارسال نامه مستقيم است با اين تفاوت كه به جاي ارسال نامه از طريق سرويس پستي، پيام ها به صورت الكترونيكي و از طريق ايميل ارسال مي شوند.بيشتر ايميل هاي اسپمي كه حاوي متن هاي تبليغي هستند همه يك نمونه خوب از بازاريابي ايميل در بدترين حالت است.برخي مواقع شخصي يك ليست ايميل خريداري مي كند ( يا چندين ) و آن را به طور مكرر براي افراد موجود در ليست خود ارسال مي‌كند، اين كارها به بازاريابي ايميل نام بدي مي دهد.در بهترين حالت بازاريابي از طريق ايميل به مشاغل اجازه مي دهد تا مشتريان خود را آگاه نگه داشته و پيام هاي بازاريابي خود را به مشتريان خود اختصاص دهد.

بازاريابي ايميل مي تواند شخصي سازي شود

 

شما مي توانيد بازاريابي ايميل خود را شخصي سازي كنيد، براي اين منظور مي توانيد گروه خاصي از مشتريان و افراد را هدف قرار دهيد.ارائه پيشنهادات منحصر بفرد به مشتريان براي خريد محصولات و يا ارائه سرويس‌هايي به مشتريان در روز تولد آن ها نمونه هايي از شخصي سازي بازاريابي ايميل است.

براي مثال ممكن است يك رستوران به مناسبت تولد مشتريان خود به آنها ايميل ارسال كند و يك آفر ۵۰ درصدي به آن ها ارائه دهد.

بازاريابي از طريق ايميل به يك نام تجاري كمك مي كند تا با گذشت زمان توسعه پيدا كند و با مشتريان خود ارتباط برقرار كند و اميدوار به افزايش فروش و افزايش وفاداري مشتري شود.بهترين شيوه بازاريابي ايميل، توسعه ليست ايميل شما به جاي خريد ليست هاي ايميل است.همچنين ايميل بايد براي استفاده در تلفن همراه نيز بهينه شود زيرا طبق آمار نيمي از ايميل ها در دستگاه هاي تلفن همراه باز شده است.

مزاياي ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل
مزاياي ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل

دو مزيت بزرگ در روش بازاريابي ايميل، قيمت و سهولت است.

ارسال نامه الكترونيكي روشي ارزان براي تبليغ يك شركت و همچنين محصولات و خدمات آن در مقايسه با انواع ديگر روش هاي بازاريابي است.همچنين تنظيم و پيگيري يك كمپين بازاريابي از طريق ايميل بسيار آسان است و اين يك نوع بازاريابي بسيار در دسترس براي مشاغل كوچك محسوب مي شود.خبرنامه ها را مي توانيد به ايميل كساني كه اطلاعات لازم را در وب سايت شما ارائه داده اند ارسال كنيد.

به عنوان مثال ارائه اخبار جديد درباره شركت به مشتريان بالقوه، رويدادهاي آينده و يا پيشنهاد هاي ويژه و البته يادآوري اين نكته كه شغل شما هنوز وجود دارد و شايد زمان آن رسيده باشد كه بازديد ديگري از وب سايت شما داشته باشند.

مطلب كامل در لينك زير ....

https://webdaran.com/what-is-email-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/22  | ۱۱ | نویسنده : digitalmarket |

۵ كليد طراحي تبليغات آنلاين اثربخش كه شما را شگفت‌زده مي‌كند

بازاريابي اينترنتي در عصر حاضر بيش از هر زمان ديگري اهميت پيدا كرده است. امروزه اكثر افراد حتي براي انجام دادن معمولي‌ترين كارهاي خود از اينترنت استفاده مي‌كنند. به عبارت ديگر استفاده از اينترنت براي هر كاري كه قابليت انجام دادنش در آن وجود داشته باشد، در اولويت قرار مي‌گيرد، بنابراين اگر كسب‌وكاري داريد، حتما بايد آن را در اينترنت و فضاي مجازي معرفي كنيد.

 

اما بازاريابي اينترنتي به فعاليت‌هايي چون راه‌اندازي يك كمپين استاندارد و تبليغ كردن در چند وبسايت بخصوص محدود نمي‌شود؛ در حقيقت روند و برنامه‌ريزي براي نتيجه‌بخش بودن فعاليت‌هاي انجام گرفته در فضاي مجازي و اينترنت بسيار پيچيده شده است؛ بخصوص كه شاهد افزايش روزافزون تقاضا براي امكانات مورد استفاده در دستگاه‌هاي تلفن هوشمند هستيم. با ما همراه باشيد تا اطلاعات بيشتري در مورد چگونگي حضور در فضاي مجازي و اثربخشي تبليغات آنلاين در اختيارتان قرار بدهيم.

براي آنكه بتوانيد تأثيري كارآمد بر مشتريان كسب‌و‌كار خود داشته باشيد، پيش از هر چيز دو مسئلهٔ اساسي وجود دارد كه بايد مد نظر قرار بدهيد:

پيدا كردن درك درستي از اين موضوع كه چه نوع تبليغاتي سبب روي آوردن افراد به كسب‌و‌كار شما مي‌شود.
آگاه كردن افراد از محصولي كه توليد مي‌كنيد يا خدمتي كه ارائه مي‌كنيد.
براي آنكه كمپين به‌راه‌افتاده به‌وسيلهٔ شما امكان روي آوردن افراد به كسب‌و‌كارتان را فراهم كند، پنج قاعدهٔ مهم وجود دارد كه بايد مد نظر قرار بدهيد. در ادامه توضيحاتي در اين باره عنوان خواهد شد.

كليد اول: مشخص كردن هدف
تمامي صاحبان مشاغل از اين مسئله آگاهند كه براي معرفي كسب‌وكارشان به مشتريان بالقوه و كسب درآمد به بازاريابي نياز دارند. اما بسياري از آن‌ها زماني كه پاي برنامه‌ريزي به ميان مي‌آيد با مشكل رو‌به‌رو مي‌شوند. يك كمپين تبليغاتي كلي‌ كه بدون توجه به استراتژي‌ها و اهداف كسب‌وكار برنامه‌ريزي شده باشد، معمولا نتيجهٔ مطلوبي را در پي نخواهد داشت. هدف‌گذاريِ درست، مسير را براي شما مشخص مي‌كند به‌طوري كه بتوانيد بهترين روش‌هاي تبليغات آنلاين را براي كسب نتيجهٔ مورد نظرتان انتخاب كنيد. به طور مثال : 

باميلو: بازار اينترنتي باميلو براي معرفي كمپين حراجمعه و برندينگ آن، از تبليغات بنري  استفاده كرد تا بيشترين ميزان آگاهي از برند (Brand Awareness) را به‌دست آورد.

 

كليد دوم: تعريف كردن برنامه‌اي مشخص براي فعاليت‌ها
شما بايد براي استراتژي كلي كسب‌وكار خود برنامه‌ريزي مشخصي داشته باشيد (و نيز براي هر كمپيني كه قصد راه‌اندازي‌اش را داريد). اگر برنامه ريزي مشخص و مطلوبي داشته باشيد  در ساخت سايت شركتي خود به موفقيت خواهيد رسيد .پيام‌رساني و زبان به‌كارگرفته شده در طول فعاليت‌ها بايد كاملا يك‌دست باشد و هنگام راه‌اندازي كمپين، بازارهاي محلي هم بايد مد نظر قرار بگيرند؛ با در نظر داشتن اين نكات مي‌توان تأثير به مراتب بهتري بر روي مخاطبان گذاشت.

براي درك بهتر موضوع مثالي از چگونگي تبليغات رستوران زنجيره‌اي «Cheeseboy» عنوان خواهد شد؛ رستوراني كه مسئولان آن درك بسيار خوبي از اهميت تبليغات محلي داشتند. آن‌ها براي جذب مشتريان به دومين مراسم سالگرد تأسيس‌شان اقدام به راه‌اندازي كمپين‌هاي تبليغاتي اينترنتي در شش شعبهٔ خود در نيوانگلند كردند و با استفاده از ارسال تبليغات بر اساس كد پستي افراد ساكن در محل هر شعبه، مشتري‌ها را از نزديك‌ترين محل برگزاري مراسم‌شان آگاه كردند.

درآمد چيزبوي از تمامي مشترياني كه در مراسم حضور پيدا كردند در مقايسه با هزينه‌اي كه صرف تبليغات شد، بيشتر بود. همچنين آن‌ها در اين مراسم نمونه‌اي مجاني از يكي از محصولات خود را براي مشتريان در نظر گرفتند؛ با اين كار توانستند علاوه بر كمك به شناخته شدن بيشتر برندشان، وفاداري مشتريان خود را هم افزايش بدهند.

كليد سوم: ايجاد كردن فراخوان‌ براي اقدام كارآمد
براي آنكه بهترين نتيجهٔ ممكن از فعاليت‌هاي بازاريابي اينترنتي حاصل شود، تبليغاتي كه در نظر مي‌گيرد بايد فراخوان براي اقدام يا CTA مشخصي داشته باشند. براي آن كه فراخواني كارآمد براي اقدام داشته باشيد، پيش از هر چيز بايد چهار ويژگي زير را در آن لحاظ كنيد:

از لحاظ ديداري جالب باشد: طراحي فراخوان بايد به‌گونه‌اي باشد كه توجه كاربر را به خود جلب كند و او را متقاعد به كليك كردن بر روي آن كند. اغلب سايت هاي مهم داخلي مثل شاپرك اين اصل را به خوبي رعايت مي كنند .
مختصر باشد: تا حد امكان مستقيما و بدون حاشيه مطلب مدنظر را عنوان كنيد؛ ترجيحا بهتر است طول جملهٔ فراخوان بيشتر از پنج كلمه نباشد.
اقدام محور باشد: توقعي براي كاربر در نظر بگيرد و مشخص كنيد با كليك كردن بر روي فراخوان چه چيزي را به انجام خواهد رساند.
متمركز بر ارزش باشد: حتما بايد مشخص شود كه كاربران با كليك بر روي فراخوان شما به چه چيزي دست خواهند يافت. براي نمونه «اينجا كليك كنيد» هيچ اطلاعات بخصوصي در اختيار كاربر نمي‌گذارد، حال آنكه جمله‌اي شبيه به «كتاب الكترونيكي رايگان خود را دانلود كنيد» هم در كاربر توقع ايجاد مي‌كند و هم متمركز بر ارزش است.
نكتهٔ ديگر اينكه حتما فراخوان‌ها براي اقدام را در هماهنگي با برند خود نگه داريد. به اين مهم توجه داشته باشيد كه تبليغات آنلاين مناسب تاثير مستقيم در سئو سايت شما دارد و اگر در اين زمينه موفق نبويد نگاهي به قيمت سئو سايت داشته باشيد . براي نمونه فراخوان‌هاي ساده و معمولي براي برندهاي هيجان‌انگيزي كه بيشتر مخاطبان‌شان قشر جوان هستند، چندان كارآمد نخواهد بود و بهتر است از فراخوان‌هاي زرق‌و‌برق‌دار و جالب‌توجه استفاده كنند، حال آنكه براي شركت‌هاي بزرگ فناوري، همان فراخوان‌هاي دستهٔ اول مناسب‌تر خواهد بود.

 

كليد چهارم: توجه به اهميت دستگاه‌هاي تلفن هوشمند
با در نظر گرفتن اين مسئله كه در حال حاضر تعداد دستگاه‌هاي تلفن هوشمند در جهان، از جمعيت مردم كرهٔ زمين بيشتر شده است، تصور اين كه در برنامه‌ريزي مربوط به بازاريابي اينترنتي جايي براي موبايل كنار نگذاريم، عملا غيرممكن است. بنا به اطلاعات منتشر شده توسط «اسمال بيز كلاب»، در يك نظرسنجي، ۵۱% مشتريان گفته بودند كه ترجيح مي‌دهند از وبسايت‌هايي خريد كنند كه براي استفاده در موبايل بهينه شده‌اند. همچنين نود درصد از جست‌وجوهاي انجام گرفته به‌وسيلهٔ موبايل نهايتا تا يك روز بعد به اقدام عملي ختم مي‌شد. بنا به همين اطلاعات، كالابرگ‌/كوپن‌هاي اختصاص يافته براي موبايل هم تا ده برابر بيشتر از كالابرگ‌هاي قديمي به‌كار گرفته شدند.

تبليغات در موبايل فرايند خريد را براي مشتريان ساده‌تر مي‌كند، بخصوص اگر تبليغات متمركز بر نمايش موبايل يا نزديك‌ترين محل فروش به مشتري‌ها باشد و به اين مراكز دسترسي داشته باشند. اين موضوع اغلب در بيشتر سايت هاي داخلي رعايت مي شود و از مهم ترين نمونه ها مي توان به ستاره اشاره نمود. در پلتفرم تبليغات آنلاين يكتانت، مي‌توانيد كمپين‌هايي را محدود به نواحي جغرافياي مشخص و فقط مختص كاربران گوشي‌هاي موبايل، يا كاربران موبايل و دسكتاپ همزمان ايجاد كنيد تا اين فرصت بزرگ را از دست ندهيد و اثربخشي تبليغات آنلاين خود را افزايش دهيد.

 

كليد پنجم: توجه به مخاطبان

به‌خاطر داشته باشيد كه نبايد تماما بر برند و فعاليت‌هاي خودتان متمركز باشيد. علت اينكه برخي كسب‌و‌كارها در مسير طراحي تبليغات آنلاين كارآمد به مشكل برمي‌خورند اين است كه به‌جاي مطلع كردن افراد از اين مسئله كه چگونه قادر به كمك كردن به آن‌ها خواهند بود، به توضيح دادن دربارهٔ محصولات يا خدمات شركت خود به مشتريان بالقوه اكتفا مي‌كنند.

به‌جاي به‌كارگيري اين رويكرد بهتر است پيام‌رساني خود را معطوف به كاربران و چند و چون مشكلاتي كنيد كه براي آن‌ها حل مي‌كنيد. بد نيست نگاهي به تجربيات سايت ورزش 3 داشته باشيم ،بهتر است از چند فراخوان براي اقدام متفاوت براي بهتر كردن تجربهٔ كاربران خود استفاده كنيد و فعاليت‌هاي بازاريابي خود را در جاهايي انجام دهيد كه كاربران براي خريد در آن‌ها حضور دارند.

در پايان بايد عنوان كرد كه كسب‌وكارهاي كوچك براي انجام تبليغات بايد تمامي عناصر كليدي بازاريابي را در نظر داشته باشند تا بتوانند كمپين‌هاي مرتبط با فعاليت و تأمل‌برانگيزي راه بيندازند كه بر گروهي مشخص از افراد تأثيرگذار باشد. البته با ابزارهايي كه در عصر حاضر در اختيار صاحبان مشاغل قرار گرفته است، كسب‌وكارهاي كوچك براي شناخت مخاطبان خود و استفاده از اين اطلاعات به‌منظور بهينه‌سازي فعاليت‌هاي تبليغاتي و دست‌يابي به حداكثر ميزان تبديل، هيچ‌گاه كاري تا اين حد آسان پيش رو نداشته‌اند.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/16  | ۱۰ | نویسنده : digitalmarket |

تبليغات بر اساس كليك يا ppc چيست؟

PPC مخفف عبارت ” Pay Per Click ” است.

درواقع تبليغات بر اساس كليك يا ppc يك نوع پشتيباني از تبليغات آنلاين و بازاريابي اينترنتي است كه بر روي طيف گسترده اي از وب سايت ها، از جمله موتورهاي جستجو ، كه در آن تبليغ كنندگان فقط در صورت كليك كاربر بر روي آگهي هزينه پرداخت مي كند، است.

از اين رو به آن ، ” پرداخت به ازاي هر كليك ” مي گويند.يكي از روش هاي رايج و البته موثر در تبليغات ، تبليغات در موتور هاي جستجو مي باشد.

اما پرداخت هزينه تبليغات در اين روش كدام است؟در اين روش ميزان مبلغ پرداختي بر اساس تعداد كليك ها بر روي تبليغ برآورد مي شود.لازم به ذكر است براي انجام اينگونه تبليغات شما بايد با يك سري از واژگان آشنا شويد.

مزاياي تبليغات بر اساس كليك يا ppc
مقرون به صرفه بودن
شايد فكر كنيد چرا مقرون به صرفه؟

اما دليل اين است كه شما تنها به ازاي كاربراني كه بر روي تبليغات شما كليك كرده و به وب سايتتان مي‌آيند پول پرداخت مي‌كنيد، نه تمامي كساني كه تبليغ سايت شما را مي بينند اما وارد آن نمي شوند، و اينگونه نيز نيست كه براي مدت زماني كه تبليغ شما آنجاست پولي پرداخت كنيد.
با توجه به اين تفاصيل مي توان گفت كه اين نوع از تبليغات به نسبت ساير تبليغات به صرفه مي باشد.

هدفمندي
مي توانيد بر روي تبليغات خود محدوديت هاي جغرافيايي، اپراتور و دستگاه را اعمال كنيد.

قابل سنجش بودن
شما مي تواند با توجه به ابزارهاي اندازه گيري دقيق، ميزان بازگشت سرمايه خود و همچنين فاكتورهاي مدنظرتان را به صورت دقيق اندازه گيري كنيد.

 

قابليت شخصي سازي
همينطور كه كمپين خودتان را اجرا مي‌كنيد تنظيمات و قابليت هاي ريز و درشتي در اختيار شما وجود دارد كه بر اساس نيازهايتان كمپين خودتان را شخصي سازي كنيد.

منابع آموزشي
براي اجراي اينگونه تبليغات دوره‌ها و ابزارهاي رايگان بسياري وجود دارد كه به شما كمك مي كند كه توانايي هاي خودتان را افزايش دهيد.

سريع بودن
شما مي توانيد به صورت لحظه اي تاثير تبليغات كليكي و حضور كاربران در وب سايت خود را ببينيد در صورتي كه در روش سئو، شما زمان زيادي كار مي كنيد تا بعد از آن كم كم كاربران از وب سايت شما بازديد داشته باشند.

( توجه داشته باشيد كه اين بدان معني نيست كه تبليغات كليكي مي تواند جايگزين سئو سايت شما باشد زيرا سئو با اينكه زمان بر است ولي ماندگاري بالايي هم دارد )

معايب تبليغات كليكي
شركت هاي بزرگي مانند گوگل و مايكروسافت كه اين خدمات را ارائه مي دهند اين طور اقدام مي كنند كه از بين چند وب سايت رقيب در حوزه كاري شما، هر كدام مبلغ بيشتري پرداخت كند، انتخاب مي شود.

اگر بودجه كافي را براي اين تبليغات نداريد بهتر است قيد آن را بزنيد! چون به هر حال اين وب سايت ها بابت هر كليك از شما دلار مي گيرند نه بابت هر مشتري!
نكته قابل توجه اين است كه شما در صورتي مي توانيد از اين نوع تبليغات بهره ببريد كه به خوبي بر روي كيفيت وب سايت خود و نيز بهينه سازي خدمات خود كار كرده باشيد ، تا كليك كردن ها به جذب مشتري ختم شود.

به طور خلاصه بايد از كيفيت جنس يا خدمات خود نسبت به ساير رقبا مطمئن باشيد و فقط به دنبال ديده شدن بيشتر و رساندن صداي خود به ساير مشتريان باشيد.

اگرغير از اين است پس ابتدا سعي در بهبود عملكرد خود داشته باشيد و سپس براي ديده شدن بيشتر در جهت تبليغات اقدام كنيد.

به عقيده تيم وب داران تبليغات بر اساس كليك يا PPC راهي مناسب براي ديده شدن وب سايت و كسب و كارتان است البته نه هر كسب و كاري چون در كشور ما با توجه به قيمت بالاي دلار استفاده از اين روش نوعي ريسك هم محسوب مي شود.

نكات تامل برانگيز در جهت تبليغات بر اساس كليك يا PPC

 

!!!!! ادامه مطلب در لينك زير..!!!!
https://webdaran.com/what-is-ppc/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/13  | ۱۰ | نویسنده : digitalmarket |

بازاريابي ويروسي ( viral marketing ) چيست؟

محتواي ويروسي، معمولا يك استراتژي ويروسي طراحي شده خوب در پشت خود دارد، البته بخشي از آن هم ناشي از شانس است اما خلاقيت و آماده سازي نيز بسيار مهم هستند.

بازاريابي ويروسي يا viral marketing يكي از روش هاي ديجيتال ماركتينگ به شمار مي رود و وب داران در اين مقاله قصد دارد به شما بگويد كه تعريف اين مفهوم ( viral marketing ) در واقع چيست، يك كمپين ويروسي چگونه كار مي كند و اينكه مزاياي بازاريابي ويروسي چيست و همچنين در ادامه مثال هايي در اين زمينه ذكر خواهيم كرد.

در ادامه با ما همراه باشيد.

بازاريابي ويروسي چيست؟

بازاريابي ويروسي عبارت است از امكان ايجاد علاقه و فروش بالقوه يك برند يا محصول، از طريق پيام هايي كه مانند ويروس پخش مي شود به عبارت ديگر به سرعت و از شخصي به شخص ديگر.اين ايده براي اين است كه كاربران خودشان تصميم بگيرند كه محتوا را به اشتراك بگذارند.شبكه هاي اجتماعي به دليل سرعت و سهولتي كه در اشتراك گذاري دارند زيستگاه طبيعي اين نوع بازاريابي هستند.

از متداول ترين مثال هاي اخير در اين زمينه مي‌توان به ايجاد فيلم هاي متحرك و شگفت انگيز و يا ويدئو هاي ديدني در يوتيوب اشاره كرد كه سپس در فيس‌بوك، توييتر و كانال هاي ديگر به اشتراك گذاشته مي شوند.دليل ويروسي بودن آن سهولت در پخش و اشتراك است.

 

اگرچه بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه اين يك شمشير دولبه است زيرا ما نمي توانيم فراموش كنيم كه در اين كمپين قسمت بزرگي از كنترل به دست كاربران مي افتد و ما اين ريسك را مي‌كنيم كه ممكن است پيام به صورت اشتباه تفسير شود!از طرف ديگر يك كمپين ويروسي موفق مي تواند براي نتايج نام تجاري شما معجزه كند.

يك كمپين ويروسي چگونه كار مي كند؟

ايجاد يك كمپين بازاريابي ويروسي بسيار ساده است: يك فيلم يا نوع ديگري از محتوا را ايجاد كنيد كه براي مخاطب هدف جذاب باشد سپس آن را در فضاي اينترنت قرار دهيد و اولين اقدامات را براي تحرك آن برنامه‌ ريزي كنيد و از آنجا شكل بگيريد.سپس تنها كاري كه مي‌توانيد انجام دهيد اين است كه منتظر بمانيد تا فيوز روشن شود و كاربران مانند ديوانه ها شروع اشتراك گذاري آن كنند.

جالب است بدانيد در بعضي از موارد viral marketing به طور تصادفي اتفاق مي‌افتد، براي مثال از طريق ويدئويي كه توسط يك كاربر خصوصي بارگذاري مي شود و ناگهان محبوب مي‌شود و شروع به گردش در سراسر اينترنت مي كند.در مورد استراتژي انتشار فيلم هاي ايجاد شده توسط برندها ما دو اصل تمركزي داريم: نمايش داده شده يا پنهان

در حالت اول كاربر از اولين لحظه آگاه است كه در حال مشاهده محتواي تبليغاتي است، در حالي كه در حالت دوم، مشاركت برند پنهان است و بعدا مشخص مي شود.

ادامه مطلب در لينك زير....

https://webdaran.com/what-is-viral-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/9  | ۱۱ | نویسنده : digitalmarket |

اصول اوليه طراحي سايت: براي طراحي سايت به چه اطلاعاتي نياز داريم؟

به نظر شما براي طراحي و توسعه وب سايت ما به چه نكاتي بايد توجه كنيم؟ وب سايت شما به عنوان يك پلت فرم تبليغاتي مورد استفاده قرار مي گيرد و به مشتريان بالقوه شما اجازه مي دهد تا اطلاعات بيشتري را در مورد شركت و محصولات موجود شما ارائه دهد. اما موارد خاصي وجود دارد كه براي طراحي وب سايت بايد بدانها توجه داشته باشيد.

امروزه با الكترونيكي شدن جهان و گسترش اينترنت در سطح دنيا و افزايش بازديدكنندگان هر سازمان، شركت و حتي شخص نياز به داشتن فضايي اختصاصي بر روي اينترنت را احساس مي كند. در واقع وب سايت صفحه هاي اختصاصي بر روي اينترنت مي باشد كه مجموعه اي از فايل هاي متني، تصويري و صوتي را در بر ميگيرد و اطلاعات را در كل جهان در اختيار كاربران قرار مي دهند. براي راه اندازي يك سايت شما به چند چيز در ابتداي كار نياز داريد.

قوانين طراحي وب سايت
براي طراحي سايت شما به ترتيب به اطلاعات زير نياز خواهيد داشت:

انتخاب نام مناسب براي سايت خود و ثبت نام سايت (دامنه)
نام دامنه اولين موردي است كه براي شروع طراحي وب سايت بدان نياز دارد. در انتخاب نام دامنه خود نهايت وسواس را به خرج دهيد چرا كه نمي توان آنرا تغيير داد و براي انتخاب دامنه به زيبايي اسم آن نگاه خاصي داشته باشيد به طور مثال ني ني سايت يكي از دامنه هاي زيباي ايران است. دامنه نام آدرس ديجيتالي شماست كه افراد براي اتصال به وب سايت شما از آن استفاده مي كنند.

گرفتن فضاي كافي براي قرار دادن اطلاعات خود در شبكه جهاني اينترنت‌ (هاست)
هاستينگ وب يك سرور يا هاست است كه محتواي وب سايت شما به صورت آنلاين در آنجا مقيم است. نوع هاستي كه شما انتخاب مي كنيد بستگي به بازديدكنندگان وب سايت شما و ميزان فضاي مورد نياز شما دارد. ۲ نوع از رايجترين هاست به صورت زير است:

هاست اشتراكي كه شما يك هاست را با وب سايت هاي ديگر به اشتراك مي گذاريد. اين نوع هاست ها براي سايت هايي كه نوپا هستند مثل عصر ايران كاربرد دارد. به طور مثال اگر شما دانشجويي باشيد كه در يك خوابگاه زندگي مي كنيد شما آشپزخانه، اتاق نشيمن و غيره خود را با ساير دانشجويان به اشتراك مي گذاريد.
هاست اختصاصي كه شما لازم نيست سرورتان را به اشتراك بگذاريد. به طور مثال شما كل يك ساختمان را اجاره مي دهيد.

گرافيك سايت و طراحي قالب مورد نظر براي صفحات سايت خود
سازندگان وب سايت بسار زيادي وجود دارند كه به شما كمك مي كنند تا وب سايت خود را راه اندازي كنيد. ما پيشنهاد مي كنيم از وردپرس به عنوان پلت فرم وب سايت در طراحي وب سايت استفاده كنيد. وردپرس يكي از محبوبترين سازنده هاي وب سايت محبوب در جهان است كه ۳۰ درصد از تمام وب سايت هايي كه در اينترنت وجود دارد با استفاده از وردپرس طراحي شده است. وردپرس رايگان است و داراي هزاران قالب و پلاگين است. وردپرس بسيار انعطاف پذير است و تقريبا با بيشتر ابزارهاي جانبي و سرويس هاي موجود كار مي كند. علاوه بر اين شما بايد طراحي انيميشن و فايلهاي متحرك براي بنر و صفحات داخلي را در نظر داشته باشيد. شما مي توانيد از ۱۳ تا از بهترين سايت هاي دانلود قالب HTML و وردپرس فارسي و انگليسي رايگان نيز استفاده كنيد.

سرعت وب سايت
اين مهم است كه وب سايت شما سريعا بارگيري شود. سرعت وب سايت يكي از مهمترين الزاماتي است كه در مورد طزراحي و توسعه وب سايت وجود دارد. براي اطمينان از اينكه سايت شما در عرض ۱۵ ثانيه لود مي شود پيشنهاد مي شود كه از استفاده بيش از حد تصاوير، انيميشن ها، فيلم ها و صداها و غيره جلوگيري كنيد.

امنيت SSL
گوگل اعلام كرده است كه به سايت هايي كه داراي پروتكل HTTPS هستند و از يك گواهينامه ۲۰۴۸ بيتي SSL استفاده مي كنند رتبه بيشتري مي دهد. اين نوع از امنيت براي سايت هاي بانكي مثل بانك ملت بسيار مهم است چرا كه كاربران بسياري از طريق انها تراكنش هاي بانكي انجام مي دهند و نبايد اعتماد كاربران خود را از دست بدهند.گوگل مي گويد كه گواهينامه اس اس ال روي نمايش جهاني تاثير مي گذارد و صاحبان وب سايت ها را تشويق مي كند تا HTTP را به HTTPS تبديل كنند.

سئو
سئو يكي از جنبه هاي مهم وب سايت شما است كه به ربات هاي موتورهاي جستجو تفهيم مي كند صفحه وب شما را ببيند. سئو به موتوهاي جستجو كمك مي كند تا كاربران را به آنچه كه مي خواهند نزديك كند و كاربران به نتايج مرتبط تري دست يابند.

ادغام شبكه هاي اجتماعي
شبكه هاي اجتماعي بخش بزرگي از زندگي روزمره ما را فرا گرفته است شما بايد دكمه هاي اشتراك گذاري شبكه هاي اجتماعي را براي بازديدكنندگان خود قرار دهيد تا مطالب شما به سادگي به اشتراك گذاشته شوند. اين موضوع در ارتقا رتبه سايت در موتورهاي جستجو بسيار مهم است چرا كه از طريق اين روس مي توان تعداد كاربر بيشتري را به سايت وارد كرد.موارد ديگري كه شما بايد در نظر داشته باشيد برنامه نويسي صفحات و طراحي بانك اطلاعاتي (در صورت نياز) مي باشد.

رديابي و تجزيه و تحليل
ابزار رديابي و تجزيه و تحليل به شما كمك مي كند تا بدانيد بازديدكنندگان شما با وب سايتتان چگونه تعامل دارند. دانستن اين اطلاعات به شما كمك خواهد كرد تا وب سايت خود را بهبود دهيد. شما مي توانيد از ابزارهايي مانند Google Analytics استفاده كنيد تا بدانيد چه تعداد كاربراني در چه صفحه از سايت شما هستند، كدام مطلب شما بازديد بيشتري داشته، كاربران چه مدت زاني را داخل سايت شما سپري كرده اند و غيره.

قبل از شروع طراحي وب سايت اين نكات را بدانيد
پس از انجام مراحل فوق، شما بايد فايل هاي طراحي شده را بر روي فضاي خريداري شده براي سايت خود بارگذاري نماييد. به طور كلي در مبحث طراحي سايت دو نوع سايت داريم: ۱) سايت هاي استاتيك يا ثابت ۲) سايت هاي دايناميك يا پويا

سايت هاي استاتيك، سايت هايي هستند كه تنها حالت اطلاع رساني دارند و ارتباط آنها با كاربران يك طرفه و از طرف سايت مي باشد. اين نوع سايت ها داراي مزايايي مي باشند كه از اين بين مي توان به موارد زير اشاره كرد:

فضاي كم
گرافيك و ظاهر بسيار زيبا

سايت هاي دايناميك سايت هايي هستند كه داراي مديريت محتوا (CMS (Content Management System هستند. امكان مديريت نوشته ها و گرافيك سايت را به كاربر مي دهد. اكثر سايت هاي مطرح داخلي مانند طرفداري با اين حالت طراحي شده اند. خواص اين سايت ها عبارتند از:

فضاي نسبتا زياد
گرافيك و ظاهر با كيفيت به نسبت پايين تر از سايت هاي ثابت
كارايي بالا

اين سايت ها براي افراد، سازمان ها و يا شركت هايي هستند كه نياز به تغيير اطلاعات و به روز رساني سايت به صورت روزانه، هفتگي و يا ماهيانه دارند. زيرا مديريت محتواي سايت بسيار آسان است و نياز به شخصي كه آشنا با طراحي و برنامه نويسي سايت است ندارد و هر شخصي مي تواند به راحتي از ان استفاده نمايد. در واقع سيستم مديريت محتوا اين امكان را به افراد مي دهد تا بدون داشتن اطلاعات فني و تخصصي در زمينه طراحي وب بتوانند به راحتي كنترل اطلاعات، محتوا، چيدمان و… سايت خود را شخصا انجام دهند.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/6  | ۱۱ | نویسنده : digitalmarket |

بازاريابي محتوا ( Content Marketing ) چيست؟

content marketing چيست؟

موسسه بازاريابي محتوا ( content marketing institute ) كه يك منبع آنلاين براي اطلاعات در مورد هر چيزي مرتبط با بازاريابي محتوا است، بازاريابي محتوا را اينگونه تعريف مي كند:بازاريابي محتوا ( content marketing ) يك روش بازاريابي براي ايجاد و توزيع محتواي ارزشمند، مرتبط و مداوم براي جذب و دستيابي به مخاطبان هدف است و هدف از آن هدايت سود بيشتر از طرف مشتري است.

كلمه كليدي در اينجا “ارزشمند” است، اين كلمه اي است كه مي تواند اين تعريف را از هر نوع تعريف ديگر اعم از تبليغاتي يا بازاريابي، متمايز كنيد.استراتژي بازاريابي محتوا هنگامي درست است كه هنگامي كه كاربران آن را جستجو كردند، آن را به كارگيري كنند به جاي اينكه از آن پرهيز كنند.VW’s 2014 يك بازي روز تجاري است، اما چه چيزي باعث شده است كه در يوتوب 18 ميليون بازديد كننده داشته باشد، تبليغ؟ يا بازاريابي محتوا؟

پاسخ اين است كه هردو!

اين بستگي به نحوه دريافت هر فردي است كه در معرض آن قرار دارد.اين موضوع در مورد هر بازاريابي محتوايي كه ايجاد مي كنيد، صدق مي كند و بستگي به اين دارد كه براي دريافت كننده مفيد بوده است يا خير.البته هدف اين است كه تا آنجا كه ممكن است براي مخاطبان هدف خود ارزش بيشتري را از بازاريابي محتوا ارائه دهيد.در اين مرحله و با وجود اين تعريف و توضيحات احتمالا هنوز هم نمي دانيد بازاريابي محتوا دقيقا چيست؟

در ادامه با در نظر گرفتن چند نمونه مي توانيم به درك بهتري برسيم.

پنج نمونه بازاريابي محتوا

 

به همان اندازه كه محتوا وجود دارد، روش هاي بازاريابي محتوا هم وجود دارد.

هدف ما در اين مقاله اين است كه بازاريابي محتوا را به شما معرفي كنيم و به شما كمك كنيم مانند يك بازارياب محتوا فكر كنيد تا بتوانيد فرصت هاي اطراف خود را ببينيد.در ادامه پنج مثال وجود دارد به ذهن شما كمك مي كند تا موضوع را بهتر درك كنيد:

· اينفوگرافيك

اين ها عموما طولاني هستند، گرافيك هاي عمودي كه شامل آمار، نمودارها، گراف ها و ساير اطلاعات هستند.اگر به دنبال نمونه هاي بيشتري هستيد در اينجا 197 ايتفوگرافي با موضوع بازاريابي محتوا توسط Michael Schmitz، رئيس آزمايشگاه محتوا در Publicis مونيخ، ارائه شده است.ايفوگرافيك مي تواند در اين زمينه موثر باشد و اگر خوب باشد مي توان آن را سال ها در رسانه هاي اجتماعي منتقل كرد و در وب سايت ها قرار داد.

براي مثال در نمونه خارجي شما مي توانيد با استخدام پيمانكار در سايتي مانند oDesk، يك اينفوگرافيك حرفه اي طراحي كنيد.

جالب است بدانيد در خارج از ايران يك طراحي اينفوگرافيك مناسب، معمولا حداقل براي شما 1000 دلار هزينه در پي خواهد داشت، البته اين در حالت معمولي است ولي اگر به دنبال استخدام پيمانكار يا آژانس هستيد كه شامل استراتژي، برنامه ريزي، تحقيق و طراحي است، مي تواند تا چندين هزار دلار هزينه در پي داشته باشد.

همچنين موضوع تبليغ اينفوگرافيگ براي وبلاگ نويسان و رسانه ها نيز وجود دارد و يا مي توانيد صفحه اي را در Pinterest ايجاد كنيد و اينفوگرافيك ها را در موضوع مربوط به شغل خود تنظيم كنيد.اين نوعي از بازاريابي محتوا است كه به جز وقت شما، هزينه ديگري براي شما ندارد، در ضمن اين روش براي مايكل هم موثر بود.

براي مطالعه كامل اين مطلب و آموزش انواع ديجيتال ماركتينگ روي لينك زير كليك كنيد ...

https://webdaran.com/what-is-content-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/7/2  | ۰۹ | نویسنده : digitalmarket |

بازاريابي درون گرا يا بازاريابي ربايشي يا جاذبه ايي چيست؟

بازاريابي درون گرا يا بازاريابي جاذبه ايي چيست؟همانطور كه مي دانيد بازاريابي درون گرا شاخه اي از ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال است.اصطلاح بازاريابي درونگرا يا بازاريابي جاذبه‌اي يا Inbound Marketing يكي از اصطلاحات در بازاريابي ديجيتال يا ديجيتال ماركتينگ است.

تعريف بازاريابي درونگرا يا Inbound Marketing چيست؟

بازاريابي درونگرا شكلي از بازاريابي است كه در آن گفتگوي مخاطب با كسب و كار يا برند، از طرف مخاطب آغاز مي‌شود.
اگر مجموعه‌ فعاليت‌هاي شما به شكلي باشد كه نخستين بار مشتري احساس كند كه به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشيد ، بازاريابي شما از جنس درونگرا يا جاذبه‌اي است.
به عنوان مثال وقتي كه مخاطب شما براي پاسخ به نياز خود در شبكه هاي اجتماعي سوال خود را جستجو مي كند و به شما مي رسد، يا هنگامي كه مخاطب شما توسط گوگل يا ساير موتورهاي جستجو مانند داك داك گو به دنبال پاسخ خود مي گردد و به سايت شما مي رسد، نحوه ارتباط با شما از طريق بازاريابي ديجيتالي درون گرا بوده.

مهم است بدانيم كه اصطلاح بازاريابي درونگرا يا Inbound Marketing نخستين بار در سال ۲۰۰۵ توسط برايان هاليگان (بنيان‌گذار و مديرعامل سايت HubSpot) به كار برده شد.
او معتقد بود كه بازاريابي درونگرا مي‌تواند براي دو گروه از كسب و كارها مناسب باشد:
كسب و كارهاي كوچك با درآمدهاي بزرگ
شركت هاي دانش بنيان

بازاريابي برون گرا يا outbound marketing چيست؟

 


بر خلاف بازاريابي درون گرا، بازاريابي برون گرا به روش هاي بازاريابي سنتي گفته مي‌شود كه اين روش ها شامل تبليغات تلويزيوني، راديويي، تبليغات بروشور، تلفني و .. است.در اين روش ها، ابزارهاي مديا كه براي انبوه افراد جامعه مورد استفاده قرار مي گيرد، استفاده مي شود تا شايد در بين آن ها افراد علاقمند اين تبليغ را ببيند.
در اين نوع بازاريابي اگر بتواند موثر باشد باعث شناخته شدن عمومي برند مي شود.همچنين اين نوع بازاريابي براي افرادي كه كمتر با تكنولوژي سركار دارند مناسب تر است.
تفاوت بازاريابي درونگرا و برون گرا

در بازاريابي برون گرا صاحب كالا در تلاش است از طريق ايجاد محتواي جذاب، توجه مخاطب خود را جلب كند كه اين روش از بهترين روش هاي تبديل كاربر به مشتري است.اين امر در بازاريابي درون گرا با استفاده از وبلاگ ها، رسانه هاي اجتماعي، ايميل هاي خبرنامه و موارد ديگر كه مردم مايل به خواندن آن ها هستند انجام مي شود.از روش هاي بازاريابي ربايشي يا درون گرا مي توان به وبلاگ نويسي، تهيه اينفوگرافيك، ايميل ماركتينگ، ويدئو پادكس، كتاب الكترونيك، خبرنامه هاي الكترونيكي، شبكه هاي اجتماعي و…. اشاره كرد.

در بازاريابي درون گرا بر خلاف بازاريابي برون گرا، براي پيدا كردن، جلب رضايت و توجه مشتري، نياز به انرژي زيادي نيست.در تهيه استراتژي بازاريابي جاذبه ايي يا ربايشي مي‌توانيد با تمركز به مشكلات و نيازهاي مشتريان به آن ها ديد مناسبي از محصول خود بدهيد و ضمن معرفي خود و كسب اعتماد، آن ها را تشويق به خريد كنيد.
نكته ديگري كه در تفاوت اين دو وجود دارد در روش‌هاي بازاريابي برون گرا است.در بازاريابي برون گرا با اينكه مخاطب خود به سمت شما نيامده ولي تبليغات شما ممكن است آزاردهنده باشد، مثلاً ممكن است هنگامي كه تبليغات تلفني داريد تماس هاي آزار دهنده را براي آن ها داشته باشيد كه اين خود يك نوع ضد تبليغ است.

مزيت هاي بازاريابي درون گرا يا ربايشي.....

براي مطالعه كامل اين نوع از ديجيتال ماركتينگ حتما روي لينك زير كليك كنيد..

https://webdaran.com/what-is-inbound-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/30  | ۰۸ | نویسنده : digitalmarket |

استراتژي محتوا و راهكارهايي براي طراحي هوشمندانه آن

اگر به‌تازگي وارد حوزه‌ي بازاريابي محتوايي شده‌ايد يا مدت‌هاست كه از ورود شما به اين بازار مي‌گذرد، وجود استراتژي محتوا يا بازبيني آن به‌منظور اطمينان از به‌روز، نوآورانه و قدرتمندبودن آن بسيار سودمند خواهد بود. امروزه رقابت در عرصه‌ي بازاريابي محتوايي درمقايسه باقبل، افزايش چشمگيري داشته است.

مؤسسه‌ي بازاريابي محتوايي (Content Marketing Institute) بررسي‌اي انجام داده است كه برطبق آن ۷۰ درصد از بازارياباني كه با مدل بنگاه‌به‌بنگاه (B2B) در بازار فعاليت مي‌كنند، اظهار داشته‌اند كه امسال درمقايسه با سال ۲۰۱۶، محتواي بيشتري توليد كرده‌اند. اولين گام براي پيش‌افتادن در اين رقابت، داشتن يك طرح هوشمند و منسجم براي بازاريابي محتوايي است. در اين مقاله، علت نيازداشتن به يك طرح بازاريابي محتوايي و گام‌هاي لازم را براي ايجاد آن بررسي مي‌كنيم.

استراتژي محتوا چيست؟
استراتژي محتوا، بخشي از طرح بازاريابي شماست و به معناي مديريت هرگونه رسانه‌ي نوشتاري و ديداري قابل دانلودي است كه دراختيار داريد يا مي‌خواهيد ايجاد كنيد. دقت داشته باشيد كه اگر علاقه داريد به سايت هاي برتر مانند ستاره  تبديل شويد در استراتژي خود بسيار دقت كنيد و براي توليد محتوا بايستي به‌خوبي برنامه‌ريزي كنيد. زماني‌كه درحال طراحي استراتژي محتوا هستيد، بايد موارد زير را درنظر داشته باشيد:

1- كسي كه محتوا را برايش توليد مي‌كنيد؛
2- مسئله‌اي كه محتوا براي مخاطب، حل مي‌كند؛
3- چگونه محتواي منحصربه‌فردي توليد كنيد؛
4- قالب‌هايي كه شما براي توليد محتوا درنظر مي‌گيريد؛
5- كانال‌هايي كه براي انتشار محتوا انتخاب مي‌كنيد؛
6- چگونه توليد و انتشار محتوا را زمان‌بندي و مديريت خواهيد كرد.

هفت‌گام براي طراحي استراتژي محتوا

گام اول: هدف خود را تعريف كنيد
هدف شما از طرح بازاريابي محتوايي چيست؟ چرا مي‌خواهيد توليد محتوا كنيد و يك طرح بازاريابي محتوايي بنا كنيد؟ پيش‌از اقدام به برنامه‌ريزي، اهداف خود را شناسايي كنيد تا بتوانيد تشخيص دهيد كه چه‌چيزي براي استراتژي شما بهتر است.

گام دوم: برروي شخصيت مخاطبان‌تان تحقيق كنيد
براي ايجاد يك برنامه‌ي موفق، لازم است به‌خوبي، مخاطب هدف محتواي خود را شناسايي كنيد. اين موضوع مخصوصا براي كساني‌كه تازه شروع كرده‌اند، بسيار مهم است. شما با شناختن مخاطب هدف مي‌توانيد محتواي ارزشمندتر و مرتبط‌تري توليد كنيد. اگر شما يك بازارياب باتجربه هستيد، ممكن است هدف‌تان تغيير كرده باشد. در همه سايت هاي مطرح كشور اين اصل رعايت مي شود اما در طراحي سايت تخصصي بايد بسيار روي اين اصل دقت كنيد چرا كه موفقيت شما به آن بستگي دارد . آيا مي‌خواهيد بازار جديدي را انتخاب كنيد يا اينكه همين بازار هدف فعلي را گسترش دهيد؟ آيا مي‌خواهيد همان مخاطب هدف را حفظ كنيد؟ شما بايستي هرسال ازطريق تحقيقات بازار، ويژگي‌هاي مخاطبان‌تان را مورد بازبيني قرار دهيد.

گام سوم: در محتوا بازبيني داشته باشيد
بيشتر افراد كارشان را با وبلاگ‌ها آغاز مي‌كنند، اما چنانچه شما مايليد انواع ديگري از محتوا را توليد كنيد، درباره‌ي آن به‌خوبي فكر كنيد. براي مثال اگر شما در سال گذشته، به شكل هفتگي در وبلاگ خود پست مي‌گذاشتيد، توليد يك كتاب الكترونيكي كه تمام پست‌هاي شما را در يك فايل خلاصه كند، مي‌تواند روش جديدي براي عرضه‌ي اطلاعات درقالب متفاوتي باشد.  بايد توجه داشته باشيم كه سايت هاي مطرح كشور مانند جام نيوز از اين نوآوري ها استفاده كردند تا خود را برند كنند شما نيز بايد خلاقيت داشته باشيد .اگر شما مدت‌هاست كه در اين كسب‌وكار فعاليت مي‌كنيد، اقدامات خود در بازاريابي محتوايي و نتايج آن را در يك سال گذشته مرور كنيد. فكر كنيد در سال بعد چه كارهاي متفاوتي مي‌توانيد انجام دهيد و همچنين اهداف جديدي را براي خود ايجاد كنيد.

گام چهارم: يك سيستم مديريت محتوا انتخاب كنيد
يك سيستم آماده به كار، براي مديريت محتواي خود داشته باشيد.  امروزه اغلب سايت ها با زبان هاي مختلف طراحي مي شوند اما بايد توجه داشت كه اين طراحي ها بسيار روي سئو سايت شما تاثير گذار است و اگر از قيمت هاي سئو اطلاعي نداريد ليستهزينه انجام سئو را مطالعه بفرماييد .چند بخش بسيار مهم اين سيستم عبارت‌اند از: توليد محتوا، انتشار محتوا و تحليل محتوا. برخي از سيستم‌هاي مديريت محتوا عبارت‌اند از: غير مجاز مي باشدchedule، WordPress، Joomla، Drupal و …

گام پنجم: براي توليد محتوا ايده‌پردازي كنيد

اكنون وقت آن رسيده ايده‌هايي را براي محتواي خود بپرورانيد. دراينجا چند ابزار مفيد در اين زمينه معرفي مي‌شوند:

1- HubSpot’s Website Grader: هرگاه بخواهيد ببينيد با بازاريابي كنوني خود درچه جايگاهي قرار گرفته‌ايد، اين ابزار بسيار خوب به كمك‌تان خواهد آمد. اين ابزار، از امور وبلاگي گرفته تا بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ، حوزه‌هاي بسيار مهم بازاريابي شما را ارزيابي مي‌كند و با ارسال يك گزارش كامل، به شما امكان مي‌دهد تا هركدام از اين حوزه‌ها را تقويت كنيد. همچنين بااستفاده از اين ابزار مي‌توانيد نسبت به بهبود سئو وبسايت خود و نيز كشف ايده‌هاي محتوايي جديد اقدام نماييد.
2- HubSpot’s Blog Topic Generator: بااستفاده از اين ابزار، مي‌توانيد براي يك سال تمام، ايده‌هايي براي پست‌هاي وبسايت خود داشته باشيد. نويسندگان سايت ورزش 3 در خاطرات خود استفاده از اين ابزار را توصيه مي كنند. براي اين كار شما بايستي عناوين و عبارات كلي كه مي‌خواهيد درباره‌ي آن بنويسيد را در اين ابزار توليدكننده ايده محتوا وارد كنيد و آن، همه‌ي كارها را براي‌تان انجام خواهد داد.

گام ششم: انواع محتوايي را كه مي‌خواهيد توليد كنيد، انتخاب كنيد

شما براي توليد محتوا، گزينه‌هاي گوناگوني را مي‌توانيد انتخاب كنيد. دراينجا به چند مورد از محبوب‌ترين قالب‌هاي محتوا و نيز ابزارها و الگوهايي كه براي شروع مي‌توانيد استفاده كنيد، اشاره شده است.

۱. پست‌ها
پست‌هاي وبلاگي يا وبسايتي بايستي به‌طور مرتب منتشر شوند تا بتوانند بازديدكنندگان جديدي را جذب نمايند. اگر بخواهيم اغراق نكنيم 90 درصد سئوكاران استفاده از وبلاگ را توصيه مي كنند و مي توان گفت اغلب سايت ها مانند ديوار از اين روش به موفقيت رسيده اند. پست‌ها بايد محتواي ارزشمندي براي مخاطبان ايجاد كنند تا آنان براي اشتراك‌گذاشتن مطالب در رسانه‌هاي اجتماعي و ديگر وبسايت‌ها ترغيب شوند. پيشنهاد مي‌شود كه پست‌ها بين ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ كلمه باشند، البته اگر مخاطبان‌تان پست‌هاي كوتاه‌تر يا بلندتر را مي‌پسندند، برهمين اساس عمل كنيد.

۲. كتاب‌هاي الكترونيكي
مشتريان بالقوه مي‌توانند پس از ارائه اطلاعات تماس‌شان، كتاب‌هاي الكترونيكي را دانلود كنند. كتاب‌هاي الكترونيكي درمقايسه با پست‌هاي وبلاگ، طولاني‌تر و عميق‌ترند و به دفعات كمتري منتشر مي‌شوند. ممكن است بازديدكنندگان بخواهند پس از خواندن يك پست وبلاگ با وبسايت، اطلاعات تماس خود را براي دريافت يك كتاب الكترونيكي و كسب اطلاعاتي ارزشمندتر و مناسب براي كسب‌وكارشان، وارد كنند.

گام هفتم: محتواي خود را منتشر و مديريت كنيد

بيشتر مردم تنها به ثبت‌كردن تعطيلات عادي چون سال نو و عيد شكرگزاري در امور بازاريابي خود بسنده مي‌كنند، اما شما نبايد خود را تنها به اين رويدادهاي مهم محدود كنيد. چنانچه تعطيلات و رويدادهاي خاصي هستند كه براي گروهي از مخاطبان‌تان اهميت دارند، ارزش اين را دارد كه محتواي مربوطه را در وبلاگ يا شبكه‌ي اجتماعي خود منتشر كنيد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/26  | ۰۹ | نویسنده : digitalmarket |

بازاريابي influencer چيست؟

بازاريابي influencer چيست؟ (Influencer Marketing)يك استراتژي بازاريابي influencer موفقيت آميز به شما كمك مي كند تا برند خود را بيشتر در معرض ديد قرار دهيد، اعتبار ايجاد كنيد و همچنين با مخاطبان جديد ارتباط برقرار كنيد.اين استراتژي ( Influencer Marketing ) موجب هدايت ترافيك به سايت شما مي شود و مشتريان جديد را به سمت محصولات و خدمات شما سوق مي دهد.

بازاريابي تاثير گذار فوايد زيادي دارد اما از طرفي هم مي توانند يك استراتژي گيج كننده و پيچيده براي تنظيم، راه‌اندازي و مديريت باشد.اين يك پروژه زمان بر است و موانع شروع كار آن شامل موارد زيادي مي شود كه بايد قبل از شروع كار متوقف شوند.

بازاريابي تاثيرگذار ( Influencer Marketing ) چيست؟

بازاريابي influencer يك استراتژي است كه افرادي را كه تاثير زيادي در صنعت يك برند يا مخاطبان هدف دارند را در شناسايي مي كند.در يك استراتژي بازاريابي influencer يك برند با اين استراتژي همكاري مي كند و در آن  influencer موافقت مي كند تا مخاطبان آن ها را در معرض ديد پيام يا محتواي تجاري قرار دهد.influencer ها معمولاً مخاطب زيادي دارند و مشغول فعاليت هستند بنابراين هنگامي كه يك برند تجاري توسط يك influencer به اشتراك گذاشته مي شود يا از مطالب و پيام هاي آن ها استفاده مي كند، سود مي برد.در معرض ديد قرار داده شدن به برند تجاري اين امكان را مي دهد تا به روشي مثبت، طبيعي و معنادار در مقابل مخاطب هدف خود قرار بگيرد.

 

يكي از مثال هاي بازاريابي تاثيرگذار همكاري Pantene’s با Jada Pinkett Smith بازيگر است.Jada پيام خود را با مخاطبان خود به اشتراك گذاشت و توجه ۱.۲۳ ميليون دنبال كننده توييتر خود را به اين برند اختصاص داد.در حالي كه از يك سلبريتي در اين تعريف از استراتژي بازاريابي تاثير گذار استفاده مي شود، اما كمپين هاي influencer هميشه نبايد به افراد مشهور اعتماد كنند.
بازاريابي influencer در مورد رسيدن به وضعيت در معرض ديد قرار داده شده است، اما هميشه اينگونه نيست كه با افرادي كه بيشترين مخاطب را دارند كار كنيد، اين در مورد كار با افرادي است كه مخاطب مناسبي دارند، بنابراين شما مي توانيد با افرادي ارتباط برقرار كنيد كه به احتمال زياد با برند شما ارتباط مي گيرند.بنابراين چگونه يك influencer مناسب پيدا كرده و يك كمپين بازاريابي تاثير گذار موفق ايجاد كنيد؟

چگونه يك استراتژي بازاريابي تاثيرگذار ( Influencer Marketing ) ايجاد كنيد؟براي ايجاد و راه‌اندازي استراتژي بازاريابي تاثير گذار براي نام تجاري خود مراحل زير را طي كنيد:
اهداف خود را تعريف كنيد

مانند هر برنامه بازاريابي هوشمندانه با بيان اهداف خود شروع كنيد.اهداف خود را براي آنچه مي خواهيد با كمپين خود انجام دهيد تنظيم كنيد.تعيين اهداف در مراحل اوليه برنامه ريزي به شما در شكل‌گيري يك استراتژي سازگار، كمك مي‌كند و همچنين مي تواند ايده هايي در مورد معيارهايي كه بايد رديابي و نظارت داشته باشيد، به شما ارائه دهد تا ميزان موفقيت خود را در پايان كار اندازه گيري كنيد.برخي از اهدافي كه ممكن است بخواهيد براي استراتژي بازاريابي influencer خود در نظر بگيريد، شامل موارد زير است:
آگاهي ازبرند
افراد بيشتري را در جهت شناخت نام تجاري خود جذب كنيد.

براي مطالعه كامل اين مطلب و آگاهي بيشتر در مورد اين نوع بازاريابي روي لينك زير كليك كنيد..

https://webdaran.com/what-is-influencer-marketing/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/23  | ۱۰ | نویسنده : digitalmarket |

سئو داخلي سايت چقدر مهم است؟

سئو يك تكنيك فوق العاده براي جذب ترافيك بيشتر به سايت شما و افزايش رتبه ي آن در موتور هاي جستجو مي باشد. يكي از بخش هاص سئو، سئوي داخلي است كه اهميت بسيار زيادي براي سايت دارد.

سئو داخلي سايت چقدر مهم است؟
همه استراتژي هاي سئو بر پايه كسب بهترين رتبه ممكن، در موتورهاي جستجو بنا شده اند. براي رسيدن به اين هدف، هميشه سعي ميكنيم وبسايت هايي را توسعه داده و طراحي كنيم كه با الگوريتم هاي گوگل سازگار باشند. در واقع اگر قرار بود به ساده ترين شكل، سئو را توضيح دهيم، توضيح آن ميشد همين چند خطي كه الان بيان كرديم.
فاكتورهاي الگوريتم هاي گوگل كه باعث تعيين رتبه سايت شما ميشوند را ميتوان به دو دسته تقسيم كرد : فاكتورهاي On-Page يا داخلي و فاكتورهاي Off-Page يا خارجي. رعايت تعادل در انجام اين دو اصل باعث مي شود سايتي مانند  ورزش 3 به اين حد از موفقيت دست يابد. در مقاله مختصر امروز به بررسي تفاوت اين دو و اهميت On-Page SEO يا همان سئوي داخلي سايت خواهيم پرداخت و عوامل اصلي موثر در بهبود سئو داخلي سايت را بررسي خواهيم نمود.
سئو داخلي و سئو خارجي سايت

همه فاكتورهاي سئو داخلي سايت يا همان On-Page SEO به عناصر موجود در خود وبسايت شما بستگي دارند. از بين اين موارد ميتوان به پياده سازي فني و كيفيت كدنويسي سايت، ساختار و نما، محتوا و طراحي كاربر پسندانه ي سايت اشاره كرد.

از طرف ديگر، همه فاكتورهاي تعيين كننده در سئو خارجي سايت يا Off-Page SEO به موارد بيرون از وبسايت شما وابسته هستند. مثلا تعداد لينك هايي كه از سايت هاي ديگر دريافت كرده ايد و يا فعاليت هايي كه در شبكه هاي اجتماعي انجام ميدهيد. رعايت اصول سئو در سفارش طراحي سايت فروشگاهي اهميت بالايي دارد چرا كه سئو است كه شما را به فروش بيشتر مي رساند. در صورتي كه تمركز خود را روي سئوي خارجي قرار داده باشيد و به دنبال دريافت بك لينك هاي بيشتر به سايتتان باشيد، همواره بايد مرتبط بودن لينك هاي دريافتي با زمينه كاري خود را مد نظر داشته باشيد تا بتوانيد بهترين نتايج را در زمينه سئو و پديدار شدن در نتايج بالا تر جستجو، كسب كنيد.

اهميت سئو داخلي يا On-Page SEO

سئو داخلي شامل مواردي است كه تحت كنترل شما هستند. وقتي شما صاحب يك وبسايت هستيد، ميتوانيد موارد فني و كيفيت محتواي خود را به طور كامل تحت كنترل خود داشته باشيد. بنابراين با توجه به امكان رفع هر نوع مشكل در زمينه سئوي داخلي، وقت گذاشتن روي اين بعد از سئو، اهميت فراواني دارد. ميتوان اينطور گفت كه وقتي شما سايتي با كيفيت و ارزشمند را راه اندازي كنيد، بدون شك ميتوانيد انتظار داشته باشيد كه در موتورهاي جستجو، رتبه مناسبي را كسب كنيد.

در اين رابطه اشاره به اين نكته بسيار جالب است كه بهبود سئوي داخلي، ميتواند به طور اتوماتيك به بهبود سئو خارجي سايت نيز منجر شود.اكثر سايت هاي معتبر مانند نماشا با رعايت اين اصل به لينك يك گوگل دست يافتند. مثلا وقتي محتواي خوبي در سايت خود درج كرده باشيد، سايت هاي ديگر با اشتياق و علاقه به محتواي درج شده در سايت شما لينك خواهند داد و از آن به عنوان يك مرجع مناسب استفاده خواهند كرد.
اصول حائز اهميت و فاكتورهاي موثر در سئو داخلي سايت

به طور كلي در مبحث سئوي داخلي ميتوان به سه موضوع حائز اهميت اشاره كرد. رعايت اين سه موضوع ميتواند به شكل چشمگيري باعث بهبود رتبه وبسايت شما در نتايج جستجو شود. در ادامه به اين موارد اشاره خواهيم كرد:

كيفيت فني سايت

كيفيت كدنويسي سايت شما موضوعي بسيار مهم و حائز اهميت است. از طرف ديگر بهتر است مواردي مثل فايل robots.txt را در سايت خود بررسي كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه به صورت سهوي، از دسترسي خزنده هاي موتورهاي جستجو، جلوگيري به عمل نياورده باشيد.

اگر از وردپرس استفاده ميكنيد، كار شما در اين بخش نسبتا آسان است. وردپرس به صورت پيشفرض سازگاري بسيار خوبي با موتورهاي جستجو دارد. در اين زمينه براي افزايش كيفيت سايت خود و بهبود سئو ميتوانيد از افزونه اي مانند Yoast SEO نيز بهره بگيريد. در واقع در صورت به كارگيري وردپرس در كنار افزونه سئوي yoast بيشتر موارد عمومي مربوط به سئوي داخلي، در سايت شما به خوبي به اجرا در خواهد آمد و نيازي نيست كه نگران موضوع خاصي باشيد. توجه داشته باشيد كه اولين قدم اشتباه شما در سئو آخرين قدم شماست پس اگر علم و تجربه كافي در اين زمينه نداريد به شما پيشنهاد مي كنيم سئو خود را به شركت هاي معتبر بسپاريد براي مشاهده قيمت انجام اين امور نيز مي توانيد ليست تعرفه سئو سايت را با دقت مطالعه بفرماييد و بسته به نوع نياز هاي خود يكي از آنها را برگزينيد.

در ادامه ما توصيه ميكنيم كه هرچند اين روزها اكثر قالب ها از كيفيت لازم در كدنويسي بهره مند هستند اما در زمينه انتخاب قالب مناسب براي سايت خود هم دقت لازم را به خرج دهيد. هميشه قالبي را انتخاب كنيد كه ساختار كدنويسي مناسب و معتبري داشته باشد و از انتخاب قالب هاي سنگين كه باعث افزايش زمان بارگذاري سايت شما ميشوند نيز پرهيز كنيد.

درج محتواي ارزشمند در سايت

دليل بازديد كاربران از سايت شما، وجود محتوايي است كه براي آنها داراي ارزش مطالعه و خواندن باشد. نه تنها كاربران شما، بلكه گوگل هم محتواي سايت شما را ميخواند و بر اساس كيفيت مطلب، رتبه شما را در نتايج جستجو تعيين ميكند. بنابراين براي درج محتواي ارزشمند در سايت خود وقت بگذاريد. اين موضوع براي سايت هايي مانند فيليمو بسيار مهم است چرا كه هدف اصلي مخاطب آنها مطالعه مطلب و متن است. اينكه شما هر روز در سايتتان مطلب درج كنيد ولي اين مطلب فاقد ارزش باشد اصلا شيوه مناسب و جالبي نيست. شايد بهتر باشد كه هر هفته تنها يك مطلب در سايتتان درج كنيد ولي مطلبي كه جهت انتشار در سايتتان انتخاب ميكنيد از كيفيت، محتوا و طول مناسب برخوردار باشد.
تجربه كاربري مناسب

هميشه سايتتان را با در نظر گرفتن تجربه كاربران از به كار گيري امكانات موجود در سايت، طراحي كنيد. كاربران بايد بتوانند سايت شما را درك كرده و از امكانات آن به آساني بهره بگيرند. گشت و گذار در سايت شما، جستجو و يافتن محتواي مورد نظر هر كاربر در سايت، ميبايست تا حد ممكن آسان باشد. و از همه مهم تر، همه اين موارد بايد با سرعت مناسب صورت بگيرد. اگر وبسايت شما از سرعت مناسبي برخوردار نباشد، كاربران از انتظار براي بارگذاري محتواي مورد نظرشان پشيمان شده و سايت شما را ترك خواهند كرد. اين اصل به خوبي در سايت ديجي كالا رعايت مي شود تا سرعت به شدت افزايش يابد و هيچ كاربري از دست نرود از طرفي ديگر اگر وبسايتتان را در نهايت زيبايي طراحي كرده باشيد ولي به كار گيري امكانات موجود در آن براي كاربران شما دشوار باشد، باز هم مخاطبين خود را از دست خواهيد داد.

بنابراين در طراحي سايت خود تا حد ممكن، خودتان را به جاي كاربر خود قرار دهيد. هر امكاني كه به وبسايت خود اضافه ميكنيد، از خودتان سوال كنيد كه آيا وجود اين امكان به سود كاربر شما خواهد بود؟ دقيقا با پرسيدن همين سوال و قرار دادن خودتان به جاي كاربر، هميشه ميتوانيد از كيفيت تجربه كاربري يا (UX) در سايتتان اطمينان حاصل كنيد.


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/13  | ۰۹ | نویسنده : digitalmarket |

asp.net چيست؟

زبان asp يكي از زبان هاي چند گانه طراحي وب سايت است.اين زبان يك چارچوب كلي براي طراحي وب سايت ها است كه نسخه قديمي آن asp نام دارد.asp در گذشته طرفداران بيشتري نسبت به امروز داشت ، اما با آپديت جديد كه نسخه سوم و تكميلي آن به اسم asp.net است ، توانست بسياري از هواداران خود را برگرداند.اما جالب است بدانيد كه نسخه نهايي در برگيرنده asp كلاسيك نيز مي باشد.

محيط اجرايي ، ريشه و ارائه دهنده asp :

كلمه asp برگرفته از كلمات ( active server page ) مي باشد كه توسط شركت مايكروسافت در سال 1993 ميلادي ارائه شده است.جالب است بدانيد تمام كدهاي زبان asp در برنامه visual studio نوشته مي شود كه به عنوان محيط گسترش اين زبان شناخته مي شود و جزوء برنامه هاي با ارزش محسوب مي شود.

تبديل asp به asp.net و پيشرفت آن :
Asp زبان برنامه نويسي است كه اكنون منسوخ شده و جاي خود را به asp.net داده است.اما بايد توجه داشته باشيم كه asp.net تنها يك زبان برنامه نويسي نيست بلكه يك تكنولوژي برنامه نويسي با استفاده از دات نت است كه از طريق :

زبان هاي VB ( ويژال بيسيك )
 c# ( سي شارپ )
J# ( جي شارپ )
و يا هر زباني با پسوند دات نت نوشته مي شود.
كه فايل هاي آن با پسوند aspx قابل مشاهده مي باشد.
بايد توجه داشت كه كنترل اين زبان نيز مي تواند به زبان هاي مختلفي همچون c++  و Java نوشته شود.كنترل ( به مجموعه اي از باكس ها كه با قرار دادن دكمه هايي در آن عمليات انجام مي شود )

 

كدهاي html در asp.net :
Asp.net داراي مجموعه اي از كنترل هاي HTML است ، به گونه اي كه تمام قسمت هاي يك صفحه را از طريق تغيير دادن كدها مي توان تغيير داد.همچنين از طريق اين كنترل ها مي توان اسكريپت ها و يا باكس هايي طراحي نمود كه با زدن دكمه اي خاص ، عمليات مورد نظر انجام شود ، تمام رويداد هاي يك صفحه از طريق اشياء و كدهاي asp.net اتفاق مي افتد و اين كد ها مجري اين كنترل ها مي باشند.

به طور مثال اگر بخواهيم از كاربران سايت خود يك نظرسنجي انجام دهيم ، ابتدا سايت ، بنابر درخواست كاربر ، يك صفحه asp.net را ترجمه يا كمپايل مي كند ،و سپس يك نسخه را در cashe خود نگهداري مي كند ، و يك نسخه را هم به كاربر تحويل مي دهد تا بتواند در اين نظر سنجي حضوري موفق داشته باشد .

وب سرور asp.net :
براي راه اندازي asp نياز به هاست ويندوزي داريد.وب سروري كه با asp.net هماهنگ يا سينك است ، مختص به شركت مايكروسافت است كه با نام IIS مي باشد.براي پايگاه داده هاي اين زبان نيز بايد از SQL server استفاده شود ، كه يكي از عيوب اين زبان مي باشد كه در صورت قطع هر گونه ارتباط با وب سرور هاي بالا عملا كار شما متوقف مي شود .

براي مطالعه كامل اين مطلب آموزشي حتما روي لينك زير كليك كنيد..

https://webdaran.com/whats-asp-net/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/10  | ۰۹ | نویسنده : digitalmarket |

CTR چيست و چه تاثيري بر سئو دارد

يكي از مواردي كه در سال 2019 در الگوريتم امتياز دهي گوگل براي سئو سايت تاثير به سزايي دارد ، نرخ كليك يا CTR است ، در اين مقاله قصد داريم بفهميم CTR چيست و همچنين راه هاي افزايش نرخ كليك سايت را با هم بررسي كنيم.

مقدمه اي بر اينكه CTR چيست ؟

CTR چيست؟ CTR مخفف كلمه click through rate و به معني نرخ كليك مي باشد ، و به نسبت ميزان مشاهده در نتايج جستجوي گوگل (impression) به تعداد كليك روي سايت شما CTR مي گويند.Impression چيست؟ Impression سايت ، تعداد دفعات ديده شدن سايت شما در نتايج جستجوي گوگل است ، بيشترين ميزان Impression مربوط به سايت هايي است كه در نتايج جستجو در صفحه اول قرار دارند و فرقي هم ندارد كه در لينك اول باشند يا لينك آخر ، وقتي يك كاربر عبارتي را در گوگل جستجو مي كند ، Impression براي تمامي سايت هايي كه در صفحه هستند ثبت مي شود ، حالا اگر كاربر به صفحه دوم نتايج جستجو برود باز هم Impression براي تمامي سايت هاي صفحه دوم ثبت مي شود ، حتي اگر يك سايت در قسمت نمايش تصاوير هم باشد ، باز هم Impression براي آن سايت ثبت مي شود.

نرخ كليك سايت براي هر كلمه يا هر صفحه متفاوت است ، براي مثال ممكن است نرخ كليك دو كلمه كه به يك صفحه اشاره مي كنند ، با هم متفاوت باشد ، متوسط ميزان CTR كلماتي كه به يك صفحه از سايت اشاره مي كنند ، CTR آن صفحه را نشان مي دهد.

اهميت CTR

 

بيشترين ميزان CTR مربوط به لينك اول نتايج جستجو است ، طبق آخرين و جديدترين آمار جهاني ، لينك يك نتايج جستجو به طور متوسط نزديك به 32 درصد CTR را كسب مي كند ، البته اين اين ميزان نسبت به گذشته كاهش پيدا كرده است و دليل آن هم مي تواند اضافه شدن برخي از قابليت ها مثل rich snippet ، نمايش اخبار ، نقشه راه گوگل و … باشد ، البته به همه اين ها بايد تبليغات گوگل را هم اضافه كرد كه خود تاثير زيادي روي CTR لينك اول دارد ، لازم به ذكر است با توجه به همه اين موارد ، هنوز هم CTR لينك اول به اندازه CTR رتبه هاي 2 تا 5 نتايج جستجو است و اين اهميت قرار داشتن در رتبه يك نتايج جستجو را نشان مي دهد.

البته 32 درصد كه به آن اشاره كرديم مربوط به CTR كسب شده از طريق جستجو با دسكتاپ است و اين ميزان CTR براي موبايل ، نزديك به 24 درصد است ، همچنين اين آمار متوسط نرخ CTR است و در بعضي موارد ممكن است CTR رتبه يك گوگل بيشتر از 80 درصد باشد و همچنين در بعضي موارد ممكن است كمتر از 20 درصد باشد.

چگونه CTR سايت خود را افزايش دهيم؟....

براي مطالعه ادامه اين مطلب و اجراي آن در سايت خود حتما روي لينك زير كليك كنيد...

https://webdaran.com/whats-ctr/


ات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاریخ : 1398/6/4  | ۱۲ | نویسنده : digitalmarket |
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By blognama.ir:.